Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Súlyos melegkiütés tüneteit...

Súlyos melegkiütés tüneteit hogy enyhítsem? Nagyon fáj , és, viszket. Valami házi praktika van?

Figyelt kérdés

Ma strand és kirándulás után hólyagos, vörös, viszkető kiütések lettek a naptól, csak az arcom alsó részén, a nyakamon, és a két karomon. Iszonyatosan viszket és fáj. Fenistil volt itthon és allergiára cetrizin gyógyszer, de nem segített, a fenistil még csípte is. Borogatástól is rosszabb lett, alig bírok hozzáérni a bőrömhöz. Az izzadás csípi, megőrülök, már 4x lezuhanyoztam a nap folyamán.

A nezen olvasgattam, de túl sok minden nincs. Hogy tudnám enyhíteni? Sosem gondoltam, hogy ez ilyen rossz.

Valami házipraktikája van valakinek ?

Már arra gondoltam, hogy levendulaolajjal kenem be. Segítsetek!

Köszönöm.



2022. júl. 23. 23:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Ne kend be levendulaolajjal, nem jó rá semmi, csak amit a bőrgyógyász ad.
2022. júl. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tejföllel.
2022. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy használtam napvédő krémet is pedig.(Nivea Sun 50 faktoros) ennek ellenére most is olyan, mintha parázs égetne.
2022. júl. 23. 23:13
 4/17 A kérdező kommentje:

Tejföl? Az megnyugtatja a bőrt? Aludni se tudok, akaratom ellenére mindig odanyúlok.


A levendulaolajat hígítva gondoltam.

Csak addig, amíg ha nem múlik, mert csak hétfőn van orvos.

2022. júl. 23. 23:15
 5/17 A kérdező kommentje:

Kamillatea van még itthon. Meg levendulaolaj. Tejföl is van.

Talán régi lejárt sudocream is.

2022. júl. 23. 23:17
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Próbáld meg jegelni. Ha esetleg van a mélyhűtőben zödlborsó vagy más apró zöldség, tedd oda tasakostul.
2022. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, keresek valamit a fagyasztóban. Gondolom, azt csak rövid ideig tehetem az arcomra, nyakamra, ugye? Gondoltam rá, csak nem akartam egy esetleges fültő gyulladást is összeszedni. Jó ötlet, kipróbálom, mert már gyakorlatilag bármit kipróbálnék, annyira megkeserítette a mai estémet.

Köszi az ötletet!

2022. júl. 23. 23:33
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Tekerd be egy konyharuhába, úgy tedd rá, és amíg jólesik. Ha érzed, hogy nem jó neki a hideg, akkor leveszed.
2022. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%
A fültőgyulladást vírus okozza, nem mirelitborsó.
2022. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Máris kipróbálom!
2022. júl. 23. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!