Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ételintolerancia teszt előtt...

Ételintolerancia teszt előtt nem szabad diétát tartani, mindent kell enni és meddig?

Figyelt kérdés

Gyűjtök ételintolerancia tesztre, az orvos szerint valószínűsíthető a laktóz, glutén, próbaképp nyomjak egy mindenmentes étrendet 2-3 hétig. A panaszaim enyhültek, így nagyjából egész nyáron tartottam a diétát. Csináltam egy egeszsegnapon ingyenes glutenérzékenység tesztet, ott mondta az ápoló, hogy nem lesz pozitív, ha az vagyok is több hónap diéta után.

Most eszem mindent, rosszul is vagyok, meddig kell ezt a teszt előtt csinálni?

Synlabtól kértem tájékoztatást, ők sem tudnak pontosat. Nem szeretnék ~80 ezret kidobni egy fals negatív tesztre. Akinek van tapasztalata, szívesen várom!



2022. szept. 20. 03:39
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

Hát az emberek többsége vagy ki kísérletezi diétával magának, hogy mitől van rosszul, vagy elmegy intolerancia tesztre még mielőtt bármit változtatna az étrendén.


Igazából nyugodtan tarthatod a minden mentes étrendet, hiszen mire teljesen kitisztul a szervezeted az lehet 3-6 hónap, akár évek is, így a tesztnek ugyanolyan jól ki kell mutatnia, ha valamire intoleráns vagy.


Illetve ha van a közeledben Medicover akkor azt ajánlom, 108 ételes, 39.990Ft, szerintem ebben minden olyan benne van ami fontos lehet.

2022. szept. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
En is ugy tudom, hogy pl glutenerzekenyseg kivizsgalasa elott nem szabad mentesen enni... de hogy meddig kell tartani azt en se tudom, szerintem eleg par nap vagy het... de hogy a dokik se tudnak erre valaszt... 😤
2022. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad mentesen enni.


Magánban 1-2 hét alatt kapsz időpontot, és az az 1-2 hét már nem oszt nem szoroz.

2022. szept. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. okt. 1. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!