Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Okozhat rohamot az asztmainhal...

Okozhat rohamot az asztmainhalátor, és hogy kell használni?

Figyelt kérdés
Nem merem kipróbálni, mivel még az étel is irritálja a légutam valahogy evés közben, a szappan, illóolaj, minden. Befulladtam a portól is, ami szállt levegőben. Akkor most egy finomított por( inhalátor) letüdőzve nem vált ki rohamot pont hogy? Olyan írjon, akinek tapasztalata van (asztmás, vagy orvos). Illetve segítsetek légyszi hogy kell használni, hogy ne nyeljem le reflexből stb? Semmi tanácsot nem adott a doki.

2023. jan. 3. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Az asztmainhalátor pontosan azért van, hogy a rohamot megszüntesse. Speciális hatóanyagok vannak benne, ami segíti a görcsös hörgőket ellazulni, ezáltal fogsz újra levegőt kapni.


[link]


Ha csak asztmapipád van, amit fent belinkeltem: fújd ki az összes(!!) levegőt, vedd a szádba a pipát, majd kezdd el lassan beszívni a levegőt, és kb. 1-2 másodperc után nyomd meg a pipát, hogy kijöjjön belőle a por, és hirtelen vegyél azzal együtt levegőt. Tartsd a lélegzeted 5-10 másodpercig, majd lassan fújd ki, és kezdj el normálisan levegőt venni. Általában 1-2x befújás javítja.


[link]


Ha ilyesmi szerkezeted van, mint fent: akkor beleteszed a szerkezetbe a pipát, a másik végét a szádba veszed, fújsz 1 vagy 2 pumpát a szerkezetbe, és el kezdesz lélegezni ezzel együtt nagyjából egy-másfél percig.

2023. jan. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami még fontos, hogy olvasd el a betegtájékoztatót, hogy egy nap hányszor és milyen gyakorisággal lehet használni a pipát. Én 16 éve vagyok asztmás.
2023. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Az normális, hogy kaparja a torkom? kipróbáltam, jobb a tüdőmnek de így felgyűlik a por a torkomnál és egy olyan negyed órát duzzadtabb a légutam vagy nyelni nem tudtam így lezsibbadt mint fogorvos érzéstelenítő. De a tüdőnek egyből jobb levegőt venni utána sokáig.
2023. jan. 6. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elején biztos. Nem tudom, milyet kaptál, én ventolint használok, nem kaparja a torkom.
2023. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom csak hozzá kell szokni. Olyan mintha kimarná a torkom vagy érzékeny lenne rá. Utána kiöblítem a számat de ami megtapad a torkomban elég soknak érzem, azt meg lenyelem, ez baj? Hozzá lehet szokni, vagy előbb utóbb elhagyható? Azaz örökre használni kell, milyen mellékhatások lesznek hosszútávon? Neked okozott valamit? Félek a szteroidtól is annak ellenére, hogy segít.
2023. jan. 6. 22:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!