Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mire lehetek allergiás? A...

Mire lehetek allergiás? A biotech zero bar és a pure gold tejsavófehérjétől beduzzad a nyelocsovem.

Figyelt kérdés

A biotech zero bar(csoki-karamell) és a pure gold tejsavófehérjétől(sos karamell) beduzzad a nyelocsovem.

De a pure gold magic bar szelettol(karamell, sós mogyoró) semmi bajom nem volt.

1 eve még semmi bajom nem volt a zero Bartol sem, de közben lett egy babám és azóta van ez. Lehetséges h a terhesség elohozott allergiát?

Edesitoszerre lehetnek allergiás, vagy mire?

Milyen vervetellel lehet megtudni, hogy pontosan mi az allergiam, illetve a kórházba lehetséges olyan vervetel vagy csak magánúton lehet?



2023. márc. 4. 20:41
A kérdező szavazást indított:
Allergia
Nem allergia
3 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Allergia bármikor jelentkezhet az ember élete során. Hormonális változás is szerepet játszhat.

Fül-orr-gégészeten szoktak allergia tesztet csinálni. Megkarcolják a bőrt az alkaron és különböző allergiát okozó cseppeket raknak rá. Kb. 20 percig kell egyenesen tartani, azidő alatt kiderül, ha valamire allergiás vagy.

Létezik vérvétel is, de úgy tudom azt csak magánúton lehet intézni, de ebben nem vagyok biztos.

2023. márc. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erre.az allergiára belgyógyászati kivizsgálás kell, gasztroenterológiára kell beutalót kérni, a tb támogatja.

Ezekben szerintem szója lehet, az okoz ilyen tünetet. De lehet tej is.

2023. márc. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Tej nem hiszem, akkor egy sima tejes ételtől, sütitől is kijönne. Nem?

Illetve ettem kínai tésztát, amik szója szósz is van. Attól sem volt semmi.

Akkor nem azokra lehetek, nem?

Én is a szojara gondoltam amúgy elsőnek, azért is ettem utána,próbáltam magamat tesztelni. Bár ha az lettem volna és picit sokat eszek akkor eléggé nagy gond is lehetett volna, így ezt nem ajánlom senkinek sem. Utólag nagy baromsagnak gondolom.


Még nem voltam teszten amúgy, azóta nem ettem ilyeneket. Mogyoróra is tippeltem, de attól sem volt bajom.. kíváncsi leszek mi lesz a gond..

2023. szept. 20. 16:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen édesítőszer van benne? Nekem az aceszulfám-K és aszpartám okoz tüneteket. Szédülök, bizonytalan leszek, hasmenés is jelentkezik
2023. szept. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!