Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van a magyaroknak genetikai...

Van a magyaroknak genetikai intoleranciája valamilyen ételre?

Figyelt kérdés

Nemrég például azt olvastam, hogy a kínaiak nem isznak tejet, az orosz északi őslakosok pedig nem isznak alkoholt. De ez nem vallási hagyomány, hanem genetikai intolerancia.

Talán nekünk, magyaroknak ellenjavallt bizonyos ételek fogyasztása?



2023. márc. 24. 12:28
 1/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“az orosz északi őslakosok pedig nem isznak alkoholt”


Erről valaki valamit tud linkelni? Vagy csak leírni pár mondatban ez miben nyilvánul meg. Sokkal könnyebben lesznek rosszul/ hánynak vagy esetleg egyenesen mérgező számukra?


A tej érthető. Ugye az emlősöknek alapból csak kiskorukban van szükségük a tej lebontásának képességére. Az ember kezdte háziasítani a teheneket meg egyéb állatokat s a tejüket eleinte ugyan úgy nem tudta megemészteni. Majd megjelent és részben elterjedt egy mutáció ami ezt lehetővé teszi. Még nincs mindenhol elterjedve ezért vannak olyan területek ahol az emberek kb mind érzékenyek a tejre. Főleg ott ahol mindig is elzárva/ messze voltak vagy alapból zárkózottabbak a világ többi részéhez képest.

Viszont a magyar eléggé kevert népnek mondható. Most sem és máskor sem volt túl elszigetelt, pláne itt Európa közepén nem is olyan egyszerű az. Nem hiszem ,hogy lenne olyan étel ami általánosan nem ajánlott/ rossz nekünk. Sőt, a konyhánk alapból elég sokszínű. Talán még keményebb is a sok zsíros-húsos, nehéz étel miatt mint sok más táj étkei. Tej, alkohol, kávé, fűszerek/ csípős ételek stb elég elterjedtek.

2023. márc. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Genetikailag nincs ellenjavalt étel számunra. Viszont még egyetlen olyan magyar emberrel sem találkoztam, aki szerette volna a curry-t. Pedig nem vagyok már fiatal.
2023. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Durva, ezt nem tudtam. De utánanéztem állítólag a harmadik legnagyobb fogyasztók a világon az Usa után, 90%-uk érzékeny a tejre..de például koreában heti 1-2 alkalommal fogyasztanak átlagosan tejet. India issza a legtöbbet, de Közép-ázsiában is sokan laktóz érzékenyek.
2023. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban mindenki szereti a curry-t. Járunk indiai étterembe, és főzünk is vele.
2023. márc. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is szeretem!
2023. máj. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!