Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez lehetséges borallergia?...

Ez lehetséges borallergia? Vagy mire gondoljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy darabig semmi problémám nem volt a borfogyasztással, viszont mostanában 1 pohártól is émelygek, van, hogy hányok is. De közben berúgva meg nem vagyok. Egyébként 22 éves vagyok, illetve semmilyen másik alkohol nem csinálja ezt a szervezetemmel, csak és kizárólag a bor.

Néztem a neten borallergiát, de nem illenek rám a tünetek. Nem köhögök meg tüsszögök tőle. Azt okozza nálam, hogy már minimális mennyiségtől is nagyon durván rosszul leszek, hányingerem lesz stb. (És mint mondtam, más alkoholtól abszolút nem..)

Szerintetek? Valakinek volt már ilyen gondja?



2023. ápr. 25. 09:56
 1/3 Mojjo ***** válasza:
47%

Életemben nem hallottam még olyat, hogy valali étel/italallergiától köhögne, vagy tüsszögne. Ha allergiásak vagyunk valamire, a szervezet ott akar megszabadulni tőle, ahol bekerült. Ha pl. pollen, akkor tüsszögünk, mert az orrunkon keresztül hatol be. Ha étel, émelygést, hányingert, hányást okoz, mert ott hatolt be.

A borban nem csak alkohol de ezer és egy más anyag van, amire simán lehetsz allergiás. És ha az vagy, akkor pont olyan tüneteket okoz, amilyen tüneteid neked vannak.

Megoldás: ne igyál bort.

2023. ápr. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Éhgyomorra szerintem nem ritka, hogy egy 10% fölötti, erősen savas izé elkezdi rövid úton kőkeményen ingerelni a gyomrot. Ha mindenképp muszáj éhgyomorra fogyaszd, akkor csináld úgy, ahogy én szoktam a hajnali kávémmal: előtte is, utána is bőséges víz. Nem megúszható a minőség kérdése sem, valószínűleg a hihetőbb árfekvésű borok már ritkán olyanok, hogy ne akarj többet venni belőlük. Ha ez egyik se áll meg az esetedben, akkor lehetséges, hogy a kén ezentúl nem lesz a barátod.
2023. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Senior Séf ***** válasza:
64%
Áteresztő bél szindrómában szenvedőknél szokott előfordulni.
2023. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!