Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ha macskaszőrre vagyok allergi...

Ha macskaszőrre vagyok allergiás, feljelenthetem a szomszédot amiért kóborolni hagyja a macskáját? Ha másnak joga van macskát tartani, nekem jogom van nem eltűrni más háziállatát a kertünkben?

Figyelt kérdés
2023. máj. 29. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs jogod. Neked jogod van védekezni az allergiáddal szemben.

Egyébként mint macskaallergiás mondom, hogy nem a macskaszőrre vagyunk allergiásak ( nem maga a szőr okozza az allergiát), hanem a macskaszőrre tapadó nyálra , mivel a macska tiszta állat. lévén, hogy mindig mosakszik. Attól, hogy egy macska a kertben sétál az allergia nem jön elő.

2023. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%
Jogod van nem eltűrni a saját területeden. A gazda felelőtlensége, hogy hagyja csagarogni a macskát.
2023. máj. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Most magam ellen beszélek mert imádom a macskákat.De az állattartó kötelessége a háziállatát a saját portáján belül tartani..Mindegy hogy kutya,tehén,kecske,láma,oroszlán,majom..tudom macska esetében elég bajos,mert szeretnek csavarogni,de ez az előírás.Bár nekem van 4 rendszeresen járó macsekvendégem..de annak én sem örülnék ha mondjuk egy birka jönne át,főleg ha allergiás vagyok a gyapjára.

Sajnálom a helyzeted,csak arra kérlek ne bántsd a cicát,ő nem tehet semmiről,az ösztöneit követi,és nem tudja hogy allergiás vagy a szőrére.

2023. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Rettentően sajnálom a macskát de mivel ő a kiváltó és a gazdája fittyet hány a törvényre, így valamit kell tennem. Mivel a háziállat tartót nem érdekli a jogos ellenvetésem és kérésem, így miért érdekeljen engem mi lesz vele. Mintha nekik minden joguk megvolna a többi embernek semmi csak tűrni. Hát ez nem igy van.
2023. máj. 29. 21:33
 5/14 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos.Én csütörtökön voltam a jegyzőnél birtokvédelmi eljárást indíttatni az egyik szomszéd ellen,a kutyája éjjel-nappal ugatja a semmit..megkértem hogy legalább éjszakára zárja el valahová hogy tudjunk aludni,még neki állt feljebb hogy mit képzelek én,azért kutya hogy ugasson..kb ilyen iq=lába mérete tipusú ember..elég jól megfogalmazta a figyelmeztető levelet a jegyző,mert este 8 után csend van teljesen reggelig,aztán hogy meddig fog tartani ki tudja..Teljesen átérzem a helyzeted,az efféle emberek nagy ívben szarnak másokra,0 tekintettel vannak a szomszédokra,azt hiszik csak ők léteznek..
2023. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen így valahogy. Az az szép hogy szerintük a dolog csak oda létezik, vissza már nem. Nekik nem kell tenni semmit, nem kell odafigyelni senkire, lesz.nak mindenkit. Szerintük. De ez nem így van és fel is fogok lépni a saját jogaimért. Ő is az övéért. De nem én vagyok itt aki szabályt törvényt sért.
2023. máj. 30. 06:08
 7/14 Bálint6969 ***** válasza:
Nem, semmi jogod nincs rá. Én utálom a macskákat de ebben az esetben a te felelősséged távol tartani az állatot nem az övé. A macska kijut akárhonnan nem lehet egyszerűen udvarra zárni mint egy kutyát, azt viszont te meg rudod akadályozni hogy bejárjon hozzád.
2023. jún. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Feljelentheted. Haziallat, a gazdajanak kell gondoskodnia a portán belul maradasat
2023. júl. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem kutyàm,macskàm van.Mind a 2 kinti ,benti. A kutyàt kiengedem a kertbe , vagy poràzon sètàltatom.

Na de a macskàt hogyan tartsam portàn belül?Mert itt valaki azt írja,hogy ez a szabàly.Hogy lehet a macska esetèben ezt kivitelezni?

Nincs a szomszèdaimnak gondja a macskàmmal,csak elgondolkodtam a dolgon.

márc. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Macska biztos kerites vagy kifuto a macskanak.
márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!