Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Fémallergia! SOS! Mit csináljak?

Fémallergia! SOS! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Fémallergiám van, de nem voltam vele orvosnál. Általában az övektől, gomboktól, nyakláncoktól jön ki a piros, viszkető kiütés. Viszont külföldre költöztem és barátnőmmel vettünk egy fém alapú 'barátság karkötőt". Körülbelül 1,5 hete viselem, tegnap mondtam Anyának is, hogy milyen mázli, hogy ettől nem jött ki, erre ma reggelre kijött a fémallergiám. A kezemen piros kiütések vannak. A karkötőt viszont szeretném hordani. Mit csináljak? Viseljem vagy baj lehet belőle?

2013. jún. 19. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudod viselni. Egyre rondább kiütések fognak kijönni és ki fog sebesedni.

Nekem is fémallergián van.


Nadrággombhoz egy apró trükk: színtelen körömlakkal kend be a bőröddel érintkező részt.

2013. jún. 19. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amit még tehetsz, hogy veszel hímzőfonalat, és te fonsz 1-1 karkötőt magatoknak, ha beírod a google-be, hogy karkötő csomózás, kidob oldalakat, ahonnan ellesheted (nekem nagyon-nagyon tetszenek). Ha kész, akkor küldd el a barátnődnek, egy ilyen elfér egy sima borítékban is :) Biztosan meg fogja érteni, hogy nem tudod hordani a másikat.
2013. jún. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg vond be szilikonnal a belső felületét. (Addig ne hordd, amíg meg nem szárad.) Abból elég vékony bevonatot lehet csinálni, amin keresztül viszont nem érintkezel többé a fémmel.
2013. jún. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Titaniumbol készült ekszerek viselhetok, ha a nikkel a problémás (általában az). Van karkötő is.
2020. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!