Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Allergiák

A kérdés

Mit jelent ez az eredmény?

Csináltattam IgE ételallergia tesztet vérből (36-os panel) és 4 érték van az ételek ellett: 2+, 3+, 4+ és negatív. A negatív gondolom az, hogy nincsen olyan allergiám, a másik kettő érték között mi a különbség? A 4+ felett is van valami?

A másik pedig a hisztamin intolerancia, ahol a DAO enzim értéke 13 U/ml lett. Referencia értéknek 10-100 van megadva. Ez alapján ez igen alacsony érték. Előfordulhat, hogy az epertől emiatt van hasmenésem és bár a tejre nem vagyok allergiás az IgE teszt szerint, de az IgG nagyon erősen kimutatta és mivel feldolgozás során is bontják a baktériumok (amiket aztán hőkezeléssel elpusztítanak), a hisztamin tartalma magas lesz.

Nem muszáj minden kérdésemre válaszolni, ha valaki valamelyikre tud, az már segítene. Köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: ige, IgG, allergia, ételallergia, intolerancia, hisztamin, nutritív

2013. júl. 13. 19:29  Privát üzenet  

A válasz
Flubber nevű felhasználó válasza:

Szia,

Bár a kérdésed már remélem nem aktuális :D azért válaszolnék egyre. Nekem hisztamin intoleranciám van és igen, a 13 U/ml alacsony érték (nekem 10,3). Az eper hisztamin felszabadító. Ha intoleranciád van az okozhat bőrviszketést, hasmenést, fejfájást stb. Kerülni kell a banánt; málnát, citrus féléket is. Dr. Balaicza Erika weboldalán találsz nagyon jó táblázatot. Érdemes komolyabban kivizsgáltatnia magát az embernek ilyen esetben egy gasztroenerológussal. A hisztamin szegény étrend ilyenkor erősen ajánlott, a tünetek súlyosbodhatnak ha nem figyelünk oda rá.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 2017. júl. 14. 07:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Menstruáció bezavarhatott? Rossz citológia eredmény.
A vérvételi eredmény szerint Lyme kór gyanús vagyok. Pesten hol tudják a legjobban ezt a betegséget gyógyítani, hova tanácsos menni?
Kiderült tegnap, hogy a barátnőm volt rákszűrésen és HPV fertőzött P3-as lett az eredmény, szegény nagyon kivan?
én 28 éves lány vagyok 43 kilo és 168 cm fizikai munkám van mindent megeszek szalona pőrkőlt édeség de mindegy h eszeke vagy nem a sujom nem változik jo kondiba vagyok voltam...
Kérdésemlene? Pisi után megtörlöm vizszerü nyálkás folyadék jönki voltam márvizsgálatokon minden eredmény negativ néha égetö érzés érzek
Vki csináltatott már fogszabályzást a hetényiben szolnokon? Milyen lett az eredmény? Valamint 18 év alatt mennyibe kerül a felső fogszabályzó?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Allergiák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!