Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit jelent ez az eredmény?

Mit jelent ez az eredmény?

Figyelt kérdés

Csináltattam IgE ételallergia tesztet vérből (36-os panel) és 4 érték van az ételek ellett: 2+, 3+, 4+ és negatív. A negatív gondolom az, hogy nincsen olyan allergiám, a másik kettő érték között mi a különbség? A 4+ felett is van valami?


A másik pedig a hisztamin intolerancia, ahol a DAO enzim értéke 13 U/ml lett. Referencia értéknek 10-100 van megadva. Ez alapján ez igen alacsony érték. Előfordulhat, hogy az epertől emiatt van hasmenésem és bár a tejre nem vagyok allergiás az IgE teszt szerint, de az IgG nagyon erősen kimutatta és mivel feldolgozás során is bontják a baktériumok (amiket aztán hőkezeléssel elpusztítanak), a hisztamin tartalma magas lesz.


Nem muszáj minden kérdésemre válaszolni, ha valaki valamelyikre tud, az már segítene. Köszönöm!



2013. júl. 13. 19:29
 1/1 Flubber válasza:

Szia,


Bár a kérdésed már remélem nem aktuális :D azért válaszolnék egyre. Nekem hisztamin intoleranciám van és igen, a 13 U/ml alacsony érték (nekem 10,3). Az eper hisztamin felszabadító. Ha intoleranciád van az okozhat bőrviszketést, hasmenést, fejfájást stb. Kerülni kell a banánt; málnát, citrus féléket is. Dr. Balaicza Erika weboldalán találsz nagyon jó táblázatot. Érdemes komolyabban kivizsgáltatnia magát az embernek ilyen esetben egy gasztroenerológussal. A hisztamin szegény étrend ilyenkor erősen ajánlott, a tünetek súlyosbodhatnak ha nem figyelünk oda rá.

2017. júl. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!