Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejfehérje érzékenyek, ha...

Tejfehérje érzékenyek, ha csak kis mennyiségűt esztek, attól is van baj? Pl kávés cukor,3in1 kávépor?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát nekem azt mondták, h kicsit is kerüljem, de nem bírom mindig ki. :D

Én mondjuk nem kávézok, de pl. ha megeszek egy pohár pundigot egyszer-egyszer attól még nem lesz bajom.

Azt viszont kipróbáltam, h ha egymás után több napon át teszek hasonló mennyiségű tejjel az már ugyanúgy gond. Tehát szerintem az időköz is számít.

2013. júl. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És kb mennyi nap alatt múltak el a tüneteid?
2013. júl. 25. 12:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát az igazából pontosan nem tudom megmondani, kb. egy-két nap, de ugye több alkalommal is "tesztelgettem", volt olyan, h egy hétig is vergődtem utána, azt egyébként meg is bántam rendesen.

Nekem még koffein allergiám van, ott is azt tapasztaltam, h ha egy kávét megiszok attól teljesen kivagyok, deha pl. csak egy dobozos kólát, amibe ugye jóval kevesebb a koffein, attól még semmi bajom sincs, illetve ezt elvihetem koffein tablettába max. 10 mgig. Tudom, h vannak ilyen gyengébb kávék is, de szerintem kávéba a csersavat se bírom.

2013. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert most próbálom,hogy már lassan két hete nem iszok tejet,de 4-5 napja volt egy kevés túró és egy cukor is volt tegnap,amiről később tudtam meg,hogy egy nagyon pici tejszín van benne. Igazából nem tudom,hogy tejfehérje allergiám van,ezért most csak tesztelném,de lehet elszúrtam..
2013. júl. 25. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát nekem is először dokik gyanították, aztán tesztelgettem, aztán elfelejtettem, figyelnem kell, olyankor jó szarul voltam, végül visszatértem a figyelgetésre és így alakult ki.

De azt el is felejtettem mondani, h az se biztos, h kifejezetten a tejfehérje a gáz, lehet csak simán a laktóz, vagy laktázra vagy érzékeny.

Mert nekem tojásra is vigyáznom kell, és abban is van vmi lakt akármi. Laktóz mentes tejjel már próbálkoztál, h milyen hatással van rád?

Az a lényeg, h mindig csak kevesekkel tesztelgesd...és, azért legyen nálad otthon kéznél kalcium...az állítólag minden enyhébb allergiás tünetet kiüt.

Ill. hát azt is bevallom, h én sokszor felelőtlen is voltam, h csak, azért se kerültem stb. Ezt részemről én már megbántam. Szóval, azért csak óvatosan...! Meg gasztróssal, vagy természetgyógyásszal próbálj meg konzultálni.

2013. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, az voltam, aki eddig írt neked! :D
2013. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Őket most csak, azért mutatom még, mert itt le vannak írva a tünetek, h mik szoktak lenni étel intoleranciánál ilyenkor: [link] ... Előző voltam szintén.
2013. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!