Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi lehet ez a kiütés?

Mi lehet ez a kiütés?

Figyelt kérdés
unokatesóm már kb 2 hónapja kiütéses de mindenhol és most én is észrevettem magamon egy pár olyan kiütést. a kiütés olyan mintha egy kis vonal heg lenne és nagyon viszket 3 hétig voltam vele egy légtérben és több mindenkivel érintkezett és csak rajtam vannak kiütések (MÉG?) valakinek nem ismerős ez a fajta kiütés mert már keretem neten hátha rátalálok kép alapján de nem. És várjak egy pár napot h elmúlik e vagy nem vagy most mondjam el anyának??

2013. júl. 26. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Rüh ? Vonalas vakarás nyomok, viszketés, mely éjszaka melegben még rosszabbodik is.Kezdetben a puha vékonyabb bőrfelületen jelenik meg: ujjak egymás felé tekintő része,ujjak köze, csukló tenyéri felszíne.

Aztán később már mindenfelé.

2013. júl. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de ha megfog valakit akkor azon a személyen is jelentkeznek a tünetek?? nem?
2013. júl. 26. 16:57
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen,rüh lehet. A vonal hegek az atka járatai szoktak lenni.

Ha mással is érintkezett,előbb-utóbb ők is viszketni fognak.

2013. júl. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy idő után. De nem törvényszerű, hogy mindenkire átmászik egy rühatka. Ha megfog valakit, mondjuk 10 személyt, abból 2 fertőződik csak meg. Ezek az atkák a bőr alatt élnek, ha kint van a bőrfelszínen és akkor érintkezik más személlyel akkor átmászik rá. Megkeresi a legpuhább bőr felületet, nem akar sokat dolgozni, hisz ő az első honfoglaló. Ott befúrja magát és a majd kikelő új atkák keresnek maguknak egyre újabb bőrfelületet a test egyéb részein.
2013. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!