Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia kezelésére szolgáló...

Allergia kezelésére szolgáló szteroid injekciót beadhatnak orvosi ügyeleten is?

Figyelt kérdés
Hetek óta szenvedek a parlagfű allergiától. Pont most voltam tüdőgondozóban, ahol felírták a havi gyógyszeradagomat, orrspray, szemcsepp, tabletta, inhaláló spray, és még sorolhatnám, volt vagy 15 ezer, de mégsem használ semmit, fújom az orrom egész nap, köhögök, éjszakánként már azt érzem megfulladok szinte, már nem bírom tovább... Pár éve kaptam ilyen injekciót, ami tényleg minden tünetem megszüntette. A tüdőgondozóba azonban hónapokkal előtte be kell jelentkezni, plusz újra haza kéne utaznom...A kérdésem tehát az, hogy ha most bemennék egy helyi ügyeleti rendelésre, ott beadnának- e ilyet, esetleg valaki már kapott is így??

2013. szept. 8. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a Diprophos (bethametasone) injekcióra gondolsz, azt csak indokolt esetben adják be. Tehát szubjektív tünetekre sajnos nem lehet ilyen komoly gyógyszert adni, csak ha az orvos indokoltnak találja egy vizsgálat után. Ezen kívül sajnos a kórházak/ügyeletek nagyon súlyos anyagi gondokkal küszködnek és csak súlyos esetben alkalmaznak drága gyógyszereket. -Egy gyógyszerész
2013. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nagyon akut esetben.
2013. szept. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát ennél akutabb azt hiszem, már nemigen lehetne az állapotom... Anno a tüdőgondozóban, mikor kértem, szó nélkül beadták mindkét alkalommal, viszont az injekciót nekem kellett megvennem, max. 1-2 ezer ft volt. Egy ügyeleten persze nem tudom, ez hogy működik.. :-S
2013. szept. 8. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Próbáld ki a gyógynövényeket, ne csak a tüneteket kezeltesd.Nagyon sok ismerősöm már csak papíron allergiás, tünetmentes.Van jó pár videóriport is erről. Jobbulást!
2013. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akut esetre azt értem, ha valaki szó szerint életveszélyes állapotba kerül valami allergiás reakció miatt, fuldoklik, feldagad, stb.
2013. szept. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!