Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetséges, hogy tejallergia?

Lehetséges, hogy tejallergia?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Ekcémám van már gyerekkorom óta és az arcom mindig piros. Kiütéseim is vannak a combomon, karomon és a hasamon is. Régebben volt egy allergiás "rohamom" a nutellától, feldagadt az alsó ajkam. Voltam allergiavizsgálaton de ha jól emlékszem ezt nem vizsgálták.

2013. okt. 27. 19:28
 1/5 anonim válasza:
Nem tudom h ez mennyire segít régen mikor tejet ittam szeplőszerű pöttyök jelentek meg rajtam, amik pár óra alatt lementek de papíron nem vagyok tejallergiás.
2013. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tomcsó ***** válasza:
A biztos módja a klinikai teszt. A tüneteid elég aspecifikusak, erről semmit nem lehet mondani. Laktóz érzékenységnél a hasmenés és nyálkás széklet a fő jellemző, tejfehérje allergia előtünetei lehetnek, de így nemmi sem biztos. Hagy el a tejet 2 hétre minimum, de teljesen, még egy nyalás tejföl sem, és semmi olyan amibe tejport vagy tejszármazékot tesznek (manapság már elég sok mindenbe teszik adalék anyagként pl egyes kenyerek). Ha javul az állapot akkor fülön csípted, ha nem akkor más felé kell próbálkozni.
2013. okt. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is bőrproblémáim vannak a tejtermékektől, ezen kívül emésztési problémám, nehéz légzés, és az orrom is bedugul, a vérteszt mégsem mutatta ki a tejallergiát.
2013. okt. 28. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tomcsó ***** válasza:
Akkor miből veszed, h tej allergiád van? És milyen tesztet csináltak és stb.
2013. okt. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Nemsokára el fogok menni vizsgálatra mert egy ideje nem ittam, ettem tejes dolgokat és az arcom sokkal szebb lett. Régen egy kiló korrektort, alapozót és púdert kellet magamra kenni, hogy ne látszódjon a vörösség. Viszont mostanság csak egy kis púdert használok :D
2013. nov. 13. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!