Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Folyamatosan tüsszögök, úgy...

Folyamatosan tüsszögök, úgy csavarja az orrom hogy letudnám tépni, nem látok a könnytengertől, és napi 2x százas zsepit elfújok. Ez ellen valami házi praktika? többi lenn.

Figyelt kérdés
Poratka allergiám van amivel nagyon sokat is szenvedek, de van rá gyógyszerem plusz direkt olyan ágyneműm van meg minden ami anti allergén. Csak akkor szoktak ilyen tüneteim lenni ha nem veszem be a gyógyszert, de most hiába szedem mégis napok óta ez a helyzet és már megveszek. Tudtok írni valami házi praktikát ami segít ezeknek a kezelésére vagy hogy legalább kicsit javítson rajta? Orvoshoz is megyek majd de még sokára kaptam időpontot. Előre is köszönöm annak aki segít.
2014. jan. 9. 21:33
 1/1 Nagilum ***** válasza:

Sűrű hajmosás piszok sokat segít, sokszor a saját hajunk összeszed egy csomó port vagy pollent, és kb. magunkkal visszük szenvedésünk tárgyát. Ugyanezért érdemes sűrűn párnahuzatot vagy akár egész párnát mosni, mert a hajunkról átkerülnek rá az allergén cuccok.

Aztán, ha szőnyeged, vagy egyéb kárpitozott cuccod van a lakásban, azt ajándékozd el, minél kevesebb ilyen poratka lakótelep van a lakásban, annál jobb. A ruhákat, stb.-t zárt szekrényben érdemes tárolni.

Meg persze sűrű takarítás lehetőleg felmosás.

Én is allergiás vagyok és rühellem, de ezek a trükkök enyhítik kicsit.

A leghatékonyabb mégis a sós levegő. Egy hetes tengerparti tartózkodás után hónapokig gyógyszert se kell szednem, teljesen jól vagyok. Persze visszaesik egy idő után, de hát ez van. Lehet kapni sópipát gyógyszertárban, az is segít. Megkönnyebbül a tüdő, elernyed vagy mi, és az összes taknyot kifújod kb. 5 perc alatt, aztán egész sokáig minden oké. Nekem is van ilyen, kicsit drága, de kb. 5 évig használható, és annyi időre lebontva gyakorlatilag ingyen van. :)

Remélem, segítettem.

2014. jan. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!