Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Erős allergiás reakció,...

Erős allergiás reakció, hajszínezőtől; hogyan tudok gyorsan intézkedni?

Figyelt kérdés
A húgom egyik pillanatról a másikra rosszul lett: sebes és dagadt a fejbőre, levedzik a seb. Be van dagadva a homoloka, halántéka már a szeme is. Amiket kapott gyógyszereket + kalcium nem hat. A háziorvosa a sürgősségire küldte, de ott nincs szakorvos ehhez. Még kicsivel korábban volt bőrgyógyásznál, aki meg olyan gyógyszert írt fel, ami 1 éve nincs forgalomban meg egy olyan kenőcsöt, aminek a leírásában ellenjavallatként szerepel a húgom problémája. Kérem, aki tud segítsen hogyan tudom elintézni, hogy minél hamarabb szakértő kezek vegyék gondjukba a testvéremet, hiszen extrém esetben ez az allergia halált is okozhat, de normál esetben is rengeteg kellemetlenséggel, kórházi ápolással járhat.

2014. jan. 30. 08:34
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Köszönöm a sok segítséget és, hogy szurkoltatok a húgomért.

Nem volt egyszerű helyzet, és bár mindenhol megkérdezték tőlünk, hogy: "kapott injekciót?", amikor a válasz az volt, hogy "nem" egyszerűen csak nagyot csodálkoztak és néztek össze, hogy a "ilyet ők még nem hallottak". Ennek ellenére sehol nem kapott sem calciumot, sem injekciót.

Anyum hozott neki Calcimuscot, azt adtam neki párszor. Ezután kezdett el lemenni a fejéről, szeméről az ödéma. Egyébként (nem tudom, írtam-e) péntek reggel már mentőt hívtam hozzá, mert a nyakán is nyomást érzett, mintha már ott is kezdene duzzadni. A mentők 5 percen belül kiéertek és rohantak vele a kórházba. Ahol a kedves doktornő kiröhögte a húgomat meg Anyumat is, mivel "ezért felesleges volt bemenni"... Egyszerre voltam szomorú, csalódott és mérhetetlenül dühös. A lényeg, hogy vasárnap már alig látszott rajta valami, hétfőre pedig teljesen elmúlt. Most már abszolút jól van, de többet nem hiszem, hogy fog hajat festetni/festeni. Nekem pedig nagy erőt kell vennem magamon a jövőben, hogy akár csak 1 orvosban is megbízzak...

2014. febr. 8. 15:51
 22/22 anonim ***** válasza:
Magyar egészségügy összefoglalva.. De azért örülök, hogy jól van a húgod! :)
2014. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!