Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Tejérzékeny vagyok. Azt...

Tejérzékeny vagyok. Azt halottam, hogy az adóból tudok visszaigényelni. Honnan kérjek orvosi igazolást? Milyen orvostól?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A háziorvosodtól.
2014. febr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. febr. 12. 17:29
 3/8 anonim ***** válasza:

7 milliárd ember tejérzékeny kisebb vagy nagyobb mértékben.


És én még mindig nem igényelek vissza semmi adót, mert amúgy simán adnak falsnegatív leletet. Rémes.

2014. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Súlyos fogyatékosság kedvezménye


A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (továbbiakban: szja törvény) 40. § (1) bekezdésében meghatározott súlyos fogyatékosság miatt igénybe vehető személyi kedvezményt a súlyos fogyatékosságban szenvedő magánszemély az erről szóló igazolás alapján az összevonás alá eső jövedelem utáni adójából vonhatja le. A súlyosan fogyatékos magánszemély a súlyos fogyatékosság keletkezésének időpontjától jogosult a kedvezmény igénybevételére, melynek összege az adóév első napján érvényes havi minimálbér 5%-a azokra a hónapokra, amelyekben a fogyatékos állapot legalább egy napig fennállt.


A kedvezményt kizárólag a súlyos fogyatékosságban szenvedő magánszemély vonhatja le a saját összevonás alá eső jövedelme utáni adóból. Az adózás szempontjából súlyosan fogyatékosnak az a személy tekinthető, akinek a betegsége, egészségkárosodása a súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségekről szóló 335/2009. (XII. 29.) Korm. rendeletben, (továbbiakban: Kr.) illetve a súlyos fogyatékosság minősítéséről és igazolásáról szóló 49/2009. (XII. 29.) EüM rendeletben szerepel.


A Kr. mellékletében meghatározott betegség, illetve fogyatékosság megállapítására és az állapot végleges vagy átmeneti jellegének meghatározására szakambulancia vagy kórházi osztály szakorvosa jogosult. A kedvezmény igénybevételére jogosító, az EüM rendelet mellékletében meghatározott adatokat tartalmazó igazolást a szakambulancia vagy kórházi osztály szakorvosa, vagy a jogosultságot megállapító orvosi dokumentáció alapján a beteg választott háziorvosa állítja ki. Az a magánszemély is jogosult a kedvezmény igénybevételére, akinek fogyatékossági támogatást határozatban állapítottak meg.


A kedvezmény igénybevételére jogosító igazolásnak tartalmaznia kell a súlyosan fogyatékos személy természetes személyazonosító adatait, lakóhelyét, adóazonosító jelét, az igazolás kiállítását megalapozó szakorvosi dokumentáció kiadásának dátumát, a súlyos fogyatékosság véglegességének vagy ideiglenes jellegének megállapítását, az ideiglenes igazolás kiállítása esetén az igazolás hatályának megállapítását, az igazolás kiállításának dátumát, az igazolást kiállító szakorvos/háziorvos aláírását.


Az ideiglenes igazolást évente kell kiállítani az adóévben fennálló súlyos fogyatékosságot megalapozó betegségről, illetve fogyatékosságról. A 2010. január 1-jét megelőzően kiállított ideiglenes igazolás utoljára a 2009. évre vonatkozóan használható fel adókedvezmény igénybevételére.


A súlyos fogyatékosság végleges állapotáról az EüM rendelet hatálybalépését megelőzően kiállított igazolás – ide nem értve a II. típusú diabetes esetét - az EüM rendelet hatályba lépését követően is érvényes, helyette új igazolást nem kell kiállítani.


Amennyiben a magánszemély az igazolás kiállítására jogosult orvos által 2010. január 1-jét megelőzően kiadott igazolás szerint a II. típusú diabetesnek a Kr. mellékletében szereplő táblázatban meghatározott valamelyik típusában szenved, akkor a kedvezmény igénybevételéhez szükséges igazolás birtokában 2010. január 1-jét követően is érvényesítheti a kedvezményt. A Kr. mellékletében nem szereplő II. típusú diabetesről az EüM rendelet hatályba lépését megelőzően kiállított igazolás az összevont adóalap adóját csökkentő kedvezmény igénybevételére utoljára a 2009-es adóévre vonatkozóan vehető figyelembe.


A kedvezmény igénybevételéhez szükséges igazolást a személyi jövedelemadó bevalláshoz sem eredeti, sem másolati példányban nem kell csatolni, azt elévülési időn belül a bevallás másodpéldányával együtt meg kell őrizni.


Azoknak a szervezeteknek, háziorvosoknak, akik az adóévben a személyi kedvezmény igénybevételéhez súlyos fogyatékosságról szóló igazolást állítottak ki az állami adóhatósághoz a K51. számú nyomtatványon az adóévet követő év február 15-éig elektronikus úton adatot kell szolgáltatniuk.

2014. febr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagoyk, olvasd el a rendeletet, hogy a tejérzékenységre vonatkozik-e, mert nem biztos.És lehetőleg szakorvostól kérj véelményt.


A 4-es hozzászóllásban leírtakatj azapeh honlapról másoltam be, tehát hivatalos tájékoztató.

2014. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szakorvosi vélemény alapján, a háziorvos adja az igazolást. Körzeti nővér vagyok és ezt is csináljuk.
2014. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a tej, emberi fogyasztásra alkalmatlan lötty!


régi idők sztorija már, hogy a tej, élet erő, egészség. Csak hát a tejipar hatalma, muszáj az embereket butítani.


én meg patkányméreg érzékeny vagyok! Mit igényeljek vissza?

2014. febr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Adóból igényelj vissza! :D


Én a tej és a patkányméreg miatt is fogok :))

2014. febr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!