Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Bölcsődébe névnapra készítenék...

Bölcsődébe névnapra készítenék házi túrókrémet a gyerekeknek, de vannak közöttük laktóz-érzékenyek is. A tehéntejet rizstejjel helyettesítem, de a túrót mivel tudom?

Figyelt kérdés

2014. márc. 12. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell rizstej,az ihatatlan.


Laktózérzékenynek van laktózmentes tej és túró is.

sparban kapsz jó áron túrót (mizo 250grammos kb 350ft), tejet már minden nagyobb boltban (mizo,magic milk,tesco saját márkása,spar saját márkása,lidl saját márkása)


Nálatok engednek házi készítésű bármit bevinni?

2014. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogyan lehet, hogy te bölcsődébe magad barkácsolod a kajákat? Főleg az ilyeneket? Ha meg ennyire nem értesz hozzá, hogy itt kérdezed meg, akkor meg pláne?

Gondold meg, én még egy tojásrántottát se tudok megsütni rendesen, milyen tanácsot tudnék adni?

2014. márc. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
cottage cheese, a mandulatej jobb.
2014. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló, köszönöm! Megkérdeztem, elmondtam, h amennyiben szabad, ezt készíteném, az én kisfiam imádja (11 hónapos), elmondtam a hozzávalókat, és rábólintottak.

Második hozzászóló: jó szakács vagyok, és a gyermekem imádja,amiket készítek neki. Ő nem laktózérzékeny, így ezen a téren nincs tapasztalatom, de az még nem azt jelenti, hogy nem tudok főzni. Próbáld meg értelmezni,amit olvasol, mielőtt hozzászólsz ;)

2014. márc. 12. 13:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha engednek ilyesmit bevinni, az erősen szabályellenes, én nem szívesen járatnám olyan helyre a gyerekemet, ahol alap eü. előírásokra fittyet hánynak. Persze nagyon kedves a gesztus, és hogy külön gondolsz a különleges étrendű gyerekekre is, csak nehogy a végén megüsd a bokád.

Sajnos nem igazán úgy működik a speciális diéta, hogy ami laktózmentes, azzal meg lehet csinálni. Sokszor más az íz, állag, stb, és több év tapasztalatával is ehetetlen lesz az eredmény. :D Én a helyedben inkább valami mást (is) készítenék, de legalábbis értekeznék a többi szülővel. Mert bizony lehet olyan is, aki nem a laktózra érzékeny a tejben, vagy másra is allergiás. De laktózmentes túró is létezik valóban, ha ragaszkodsz a tervhez, azt ajánlom.

Azt a felelősséget pedig nem hiszem, hogy vállalni akarod, hogyha bármelyik gyereknek is problémája lesz - jó, hát gyakorlatilag a pedagógusok felelőssége lesz, de azért te sem úsznád meg, azt hiszem. (Többek között ezért sem lehet házi dolgokat bevinni.) Inkább csinálj otthon krémtúrót a gyerkőcnek, esetleg néhány barátját hívd át zsúrozni (persze a szülőkkel egyeztess a menüről), a bölcsibe pedig valami olyat vigyetek, amiből nem lehet gond. :)

2014. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!