Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Okozhat a pollen allergiaval...

Anti Horvath kérdése:

Okozhat a pollen allergiaval jaro legzesi nehezseg stb magas vernyomast?

Figyelt kérdés

2014. júl. 5. 12:00
 1/2 Toti30 válasza:

A légzéssel leginkább a pulzusszám áll összefüggésben. Ez leginkább gyermekkorban megfigyelhető, idősebb korban már nm olyan kifejezett. Olyan összefüggést el tudok képzelni, hogy a légzési elégtelenség miatt lecsökken a vér O2 szintje, ami miatt agyi szabályozás révén, gyorsul a keringés. De ez is inkább pulzusszám emelkedést jelentene. Ami mondjuk egy nem túlzottan edzésben lévő embernél a vérnyomáson is emelhet. Viszont nem gondolnám, hogy valaki csak légzési elégtelenség miatt lenne hypertoniás.


Ajánlom a Dahlke: Út a teljesség c. könyvét. A légzésről és a vérnyomásról is kaphatsz érdekes pszichoszomatikus megközelítésű válaszokat.

2014. júl. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én nem tudok ilyen pontos választ adni, mint az előttem lévő, de én is átéltem ezt. Kb. 4 éve durvult be az allergiám (12 évesen). Borzasztó volt, kaptam orvostól inhalálót, meg minden, egy az egyben asztmás tünetei voltak a parlagfű allergiámnak (,pedig nem vagyok asztmás).

De ne aggódj, nekem azóta évről évre javul, és nem kis mértékben! Egy évvel később már csak 1-2 alkalommal volt szükségem az inhalátorra egész nyáron, tavaly már egyáltalán nem kellett, idén pedig már csak az orrom folyik (azt kifelejtettem, hogy nem csak légzéssel volt gond, hanem a szemem is borzasztóan viszketett. Idén először ezzel még nem találkoztam :) ). Szóval ha neked is ilyen sebességgel fog múlni, akkor pár év alatt te is túl leszel rajta! :)

2014. aug. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!