Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi lehet a bajom? 14 éves...

Mi lehet a bajom? 14 éves vagyok, úgy 1,5 éve nem birok tejet sajtot túrót tejfölt stb. vajat igen.

Figyelt kérdés

laktóz érzékeny vagyok?

vagy tejalergiás?

vagy az epémenk van baja?

Tünetek: ha pl: megiszok egy pohár tejet pár percel utánna furcsa érzés van a torkomban nem hányinger. Mintha "gombóc lennne a torkomban.15 perc múlva elkezd fájni a hátam/gerincem pont a gyomrom mögött ekkor olyan furcsa folyóssá válik a nyálam amit ha lenyelek a tünetek erősebbek lesznek. Utánna egy fél órával büfögök egy- kettőt akkor a tünetek enyhülnek annyira hogy megpróbálok aludni úgy 4 óra elteltével a tünetek már szinte teljesen elmúlnak kb 6-8 óra elteltével leszek teljesen jól



2014. szept. 7. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Másfél éve ez van és te nem mentél el orvoshoz ezzel?

De valószínű, hogy a tej miatt van ez, de ne egyél ilyet, addig, amíg egy orvos nem látott. Menjél el még a héten (hétfőn) a gyermekorvosodhoz, mondd el neki és ő majd elküld oda, ahova menned kell ilyen panaszokkal.

2014. szept. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

laktózérzékenység vagyis tejallergia.

vizsgáltasd ki magad, mert ez nem vicc.

ha tejterméket fogyasztasz kerülhetsz életveszélyes állapotba is!

2014. szept. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenység nem egyenlő a tejallergiával, az előbbitől sose kerülsz életveszélyes állapotba, viszont nem is hasonlítanak rá a tüneteid, a tejfehérje-allergiától igen, az inkább tűnik valószínűnek. Menj orvoshoz.
2014. szept. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

voltam orvosnál azt monda hogy laktóz érzékenység, igyak laktózmentes tejet külömben mindent olyan egyszerűen fog fel vagy fel se fogja. egyébként még meg sem próbáltam a laktózmentes tejet. a hús is fehérje és attol nincs semmi bajom. egyébként meg vagyok tejtermék nélkül bár az anyukám minden áron szeretné hogy egyek. "csak egy kicsit, az nem árthat..." de azt vetem észre hogy "minél töményebb" egy tejtermék annál rosszabb pl a tej nem olyan vészes a joghurt az rosszabb a sajt meg nagyon rossz.

2014. szept. 17. 22:35
 5/7 A kérdező kommentje:
ja és ha iszok valami szénsavasat pl: szódavizet szinte azonnal a tejtermék fogyasztás után az megbüfögtet, ésa nincsenek tünetek, vagy nagyon gyengék
2014. szept. 17. 22:38
 6/7 anonim ***** válasza:
hogy jön ide a hús? no mindegy, amúgy a vaj (azaz a margarin Rama meg ilyenek) az nem tejből van
2014. okt. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
vaj! amit tejből csnálnak. én azon kevesek közé tartozom aki tudja mi a külömbség a kettő között. a hús úgy jón ide hogy az is tartalmaz fehérjét. szerintem.
2014. okt. 16. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!