Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől lehet? Néhány éve...

Mitől lehet? Néhány éve nagyon fáj a hasam és hasmenésem is van a tejtermékek nagy részétől, de nem tudom mitől lehet, mert a laktózmentes tejtől is ugyan ez van.

Figyelt kérdés
Viszont ami érdekes, hogy például bizonyos sajtokat panasz nélkül tudok fogyasztani, de van amit egyáltalán nem. Egyszerűen elképzelésem sincs, hogy mitől lehet ha nem a laktóztól. Van/volt már valaha bárkinek hasonló?

2014. okt. 18. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Évek óta fáj a hasad, és még b..sztál elmenni orvoshoz.

Gratulálok.

2014. okt. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt ír róla valamit:

[link]

2014. okt. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tej intolerancia. Hiába iszol laktózmenteset, ha a tejfehérjére vagy érzékeny!
2014. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Draki válasza:
Megerősíteném az előttem szóló véleményét. Valószínűleg kazein érzékenység áll fenn.
2014. okt. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én is évek óta szenvedek, sejtettem h laktóz áll a dolog mögött,de igazából nem tudtam 100%-an hozzákötni a hasmenésemet semmihez.

Aztán dokit váltottam,aki csináltatott laktózterhelést és keményítőterhelést vérből és sajnos mindkettő rossz lett.

Bújom a netet és igaz az hogy van amikor hasmenésem lesz valamitől de másnap nem lesz,mert némi laktózzal elbír a szervezet.

Ezért nem értettem,mert nem mindig volt hasmenésem ugyanattól.

Ma reggel Mizo laktózmentes tejet ittam /kávéval és nem volt semmi bajom,aztán délben lenyaltam a tejfölös kanalat és szinte azonnal hasmenésem lett (négyszer rohantam)

Az orvosom írt fel LACTASE nevű gyógyszert,ami 2dl tej feldolgozásához vagy lebontásához elég./Nem volt a gy.sz.tárban,majd holnap lesz..én meg nem gondoltam h ennyi tejföl gondot okoz.

Ja..és a keményítő..az nehezebb,mert szinte mindenben ott van,arra meg minden étkezésnél KREON-t kell szedni,ami pótolja azt az enzimet amit a hasnyálmirigy nem termel.Elvileg fogyhatok is,mert nem raktározódik,halmozódik,ahogy eddig mióta lett ez a két nyavalyám.

Azt sem értettem,hogy egyik sajtot bírom a másiktól meg hasmenésem volt.Már tudom,hogy az Edámi,Trappista alig tartalmaz laktózt.

Évekig jártam egy "jó" orvoshoz,aki nem volt képes rendesen kivzsgálni. Évekig szedetett gyógyszert a savamra,mindent arra fogott.

Eza az új doki,nagyon rendes minden elmagyarázott és rögtön megcsináltatta ezt a két terhelést. Anyám...évek óta szenvedtem a hirtelen hasmenéstől,puffadástól,savtól.

Tényleg nem tudtam kizárni élelmiszereket,mert egyik nap sejtettem,hogy attól ment a hasam,erre másnap ugyanattól nem ment.

Persze így utólag minden a helyére került:)

Ja,az orvos neve: DR.Orentsák Áron és a Margit kórházban dolgozik a gastroenterológián,ajánlani tudom mindenkinek:)

2014. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valszeg, sőt 100% nem csak laktóz ( tejcukor ) intoleranciad van, hanem tejfehérje is. A második hosszútávon károsítja a belbolyhokat és ezáltal az immunrendszert. Hosszabb ideig tartó kezeletlensegtol kereszt allergiák jönnek létre, évtizedek alatt meg krom-betegségbe is torkollhat. Úgyhogy éppen itt az ideje, hogy kivizsgáltasd magad. Egyes sajtokat azért bírsz megenni, mert azok pont véletlenül nem tejből voltak. Vannak már szintetikus, növényi eredetű sajtok is. Ugyanúgy ott vannak a boltokban, nem hívják fel a figyelmet rá. Kezd el olvasni a boltban a termékek összetevőit. Szinte már mindenből van tejmentes, nem úgy mint 20 éve, mikor a legnagyobb gyerekemmel csöppentünk ebbe bele. Még a majasban, felvágottakban, virsliben is van. Ajanlom figyelmedbe a rózsaszín Hullala folyékony tejszínt. Csak a neve tejszín, nincs benhe tej. Vagyis egy egészen minimális tejcukor van benne. De ha a full brutál tejérzékeny gyerekem birja, akkor bátran merem másnak is ajánlani. Ezzel mindent meg tudsz főzni, amibe tej kéne. Én még madártejet, tejberizst is szoktam vele főzni.
2014. nov. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!