Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet ez ágyi poloska?

Lehet ez ágyi poloska?

Figyelt kérdés
Már több napja szenvedek csípésektől és iszonyùan viszketnek. Már nem bírom. Pòk meg szùnyog nem lehet, és aludni is rossz mert viszkrtek egyfolytában. Ha küldök képet megmondanátok hogy ez poloslacsìpés e?

2014. dec. 30. 00:33
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]



Itt a kép

2014. dec. 30. 00:40
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem annak tűnik, de azért leírom, hátha ráismersz magadra.


Nekem tavaly volt ágyi poloskával bajom. Hatalmasra dagadt (három-öt centire, hálégnek már nincsenek meg a képek), és lángolóan viszketett, egyszerűen őrjítő érzés volt. Minden este két-három új csípés jelent meg. Nem egyből duzzadt meg, hanem órák alatt fejlődött ki. (Nővérem tanácsára balzsamecettel kentem, tényleg enyhítette egy picit.) Érdekes módon két szobát fertőztek meg, legalább három embert érintett a probléma, de egyedül rajtam látszottak a csípések. Valószínűleg ez egy allergiás reakció is a csípésekre.

2014. dec. 30. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Jellemző a poloskacsípésre, hogy iszonyúan viszket, semmi nem csillapítja, legtöbbször három csípés van egymás mellett, sokszor napközben jön elő az éjszakai csípés helye, és nagyon sokára múlik el, minimum 1 hét, de van amelyik hetekig még látható.
2014. dec. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
megesik
2014. dec. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs kutya, vagy macska a lakásban. Ha van, akkor rüh is lehet, amit könnyű kezelni.
2014. dec. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha van kutya vagy macska, akkor bolha is lehet.
2015. jan. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ágyi poloska, mert arra pár pici csípés jellemző általában egymáshoz közel.

Azt nem tudom ez mi lehet :/

2015. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a rüh jellegzetesen hajlatokban viszket, és nem okoz csípésnyomokat.
2015. jan. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

egyébként az ágyi poloska nagyon ritka, magyarországra a külföldi használt bútorokkal hurcolják be, hogy kihagyják a kötelező fertőtlenítést.

szóval ha nincs új használt bútorod, nem valószínű hogy poloska.

a bolha csípése jellegzetes kör alakú, ez is kizárva.

alaposan porszívózz ki, a matrac körül és meglátod eltűnnek.

2015. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol élsz, hogy azt mondod hogy ritka országunkban az ágyi poloska, sajnos pár éve nagyon elterjedt, olvashattál róla neten is és a TV-ben is volt sok riport szenvedő alanyokkal, akiket a szomszéd elfertőzött és elterjedt az egész társasházban. A rovarírtók is azt mondták, hogy nagyon sok a fertőzött kerület Budapesten is, de vidéken is sok panel elfertőződött.

Poloskacsípés lehet nagy, szunyogcsípésszerű is, de sokféle rekació van. egyéni érzékenységtől függően, van akinél pl nem jelentkezik semmilyen tünet, van akinél hatalmas nagyra megdagad a csípés helye.

2015. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!