Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás vagyok a fekete...

Mzz591 kérdése:

Allergiás vagyok a fekete ürümre. Voltam allergia vizsgálatom : vérvétel+karra csepegtetés. Itt derült ki a fekete ürüm allergiám. De ez már nem virágzik is folyamatosan minden nap kijön rajtam az allergia. (? )

Figyelt kérdés

Ha visszamennék akkor lehetne jobb allergiavizsgálatot kérni vagy esetleg olyat amire úgy gondolom hogy allergiás lehetek azokról az ételekről/fűszerekről.

És még annyit hogy ezek milyen áron vannak. Vagy aki allergiás annak nem kell fizetni érte ?



2015. jan. 14. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne reménykedj abban, hogy pontosan kiderítik majd az aktuális allergiád okát. Neked kell rájönnöd, mert ezek szerint valami hétköznapokban is általad használt dologban van az allergén (mosószer, illatszer, étel, ruhanemű anyaga vagy egyéb vegyianyag).
2015. jan. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Még egy olyan kérdésem lenne hogy ha én pl: nem vagyok allergiás a hagymára ->vérvétel mutatta ki. Attól még allergiás lehetek a fokhagymára ?
2015. jan. 14. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!

ha egy rendes ételérzékenység vizsgálatot akarsz, akkor sztem azt csak magánúton lehet, és 30-60 ezer forint.


de azért kérdezd meg, van-e jobb vizsgálat, amit a tb finanszíroz.

2015. jan. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fekete ürömnek rengeteg tipikus keresztallergénje van, nézz utána ezeknek is és próbáld kerülni őket.
2015. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ingyenes kórházi vizsgálaton is megkaptam az étel és növényallergiáim listáját.Házi orvost,vagy ha van allergológián ismerősöd,utaltasd be magad ilyen komplett vizsgálatra.Nekem egyszer volt vérvétel és csepegtetés.Keresztreagálhatsz is,ahogy előttem mondta valaki,szerintem keress rá a a fekete üröm rokonaira,ésazoktól tartsd távol magad.


Ha tanár vagy,lehet még kréta is.


Lehet szappan/sampon,valamiféle rovar,ami megcsíphet,itt most az atkára,poloskára gondolok.Esetleg még parfüm,kenőcs,smink,ruhaszövet.


És persze étel is lehet.Van olyan,amit minden nap eszel?Azokat hanyagold pár napig,és nézd meg,hogy múlik-e a tünetegyüttes/tünet.Ilyenkor célszerű pár napig hanyagolni a leveseket-főzelékeket,szupermarketes készítményeket(azokban minden benne van),fűszereket ,és 1-3 egyszerű ételfélénél többet nem enni.Nekem ha ilyen van,pár napig mindig ezt csinálom,és megjavulok.De mondjuk én tudom,hogy mire vagyok allergiás.

2015. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!