Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás vagyok a fekete...

Mzz591 kérdése:

Allergiás vagyok a fekete ürümre. Voltam vértvételen + mikor csepektetnek a kezemre. De viszont az allergiám azóta is tart pedig már a feketeürüm nem virágzik. Jelenleg naplót vezetek arról hogy miket eszek. (? )

Figyelt kérdés
A bors-on és a fokhagyma az amire eléggé gyanakszom.A vérvétel kimutatta hogy a "hagymára" nem vagyok allergiás de attól még allergiás lehetek a fokhagymára vagy vöröshagymára ?

2015. jan. 18. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Üröm, nem ürüm.

Ha hagymára negatív vagy, akkor nem lehetsz a vörösre és a fokhagymára allergiás.

Viszont az üröm sok mindenre vált ki keresztallergiát. Ennek nézz utána. Ha jól emlékszem, pl zellert nem szabad enni, és még pár zöldséget.

2015. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kapor, répa, zeller, alma, kivi. Ezekkel keresztallergizál, közben megtaláltam.


Első voltam.

2015. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

De volt úgy hogy ezeket az élelmiszereket kihagytam az étkezésemből úgy 1-2napig és a kihagyott napokon is jelentkeztek a tünetek :/ napi rendszererességgel jelentkezik és szinte egész nap tart.

2015. jan. 18. 15:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy-két nap egy allergiában semmi. Annyi idő alatt az allergizáló anyagok ki se ürülnek belőled rendesen.
2015. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Megpróbálok akkor 1 hetes kihagyást :) nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. Még annyit szeretnék kérdezni hogy vannak olyan oldalak ahol a fekete üröm-re több ételt is megneveznek keresztallergiás reakcióként. Pl: [link]

Ezekre is próbáljak odafigyelni. Bár itt azért elég sok étel van amit szerintem nemigazán tudnék kivenni az étkezésemből :/

2015. jan. 18. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg őket csoportonként, mondjuk kettesével hármasával kihagyni. Ha egyszerre sokat kiveszel az étkezésedből, akkor nem fogod tudni, melyik okozta a problémát, tehát ott leszel, ahol a part szakad. így viszont legalább szűkül a kör, a végén egyértelműen kiderülhet, melyik vagy melyek okozzák a problémát.
2015. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!