Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Valami megcsíp minden éjszaka...

Doszika kérdése:

Valami megcsíp minden éjszaka alvás közben, mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Koleszban lakom, időm nagy részét ott töltöm, csak ritkán jövök haza. Vizsgaidőszak elteltével hazajöttem kb 4 napja és minden éjszaka alvás közben valami megcsíp. Eddig ilyen nem volt itthon, de úgy életem 21 éve alatt nem fordult még elő. Nem ébredek fel rá, reggel veszem észre hogy viszket, olyan mint egy szúnyogcsípés, érzésre és látványra is, de szúnyogot nem látok (főleg, hogy január vége van) egy maximum kettő van rajtam nem sok nem olyan mint a poloska (persze ettől még lehet az) nem is találtam poloskát. Van ötlet hogy mi lehet lehet ez ?

2015. jan. 29. 22:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
szerintem ágyi poloska
2015. jan. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem, akkor érdemes a poloska irtásra koncentrálni. Köszi a választ!
2015. jan. 29. 22:07
 3/12 anonim ***** válasza:

1 - ágyi poloska

2 - bolha

2015. jan. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A bolhában lehet valami, mert az elmúlt pár napban beteg volt a kutyus és bent volt a házban (ezt el is felejtettem).
2015. jan. 29. 22:09
 5/12 HUN_Sector ***** válasza:

ha a csípés nagy és vörös lesz, illetve viszket és fáj, akkor gyanítható a bolha.

(tudom... aludt velem elég sokat a kutyám :) )

2015. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát olyan "enyhén piros" nem fáj csak viszket, mintha szúnyog lenne, de most felfedeztem két elég rusnya pókot is (ki is lettek iktatva) lehet az ő kezük is benne volt.
2015. jan. 29. 22:21
 7/12 anonim ***** válasza:

HUN_Sector: a bolha és az ágyi poloska csípése is lehet alig észrevehető, apró, pontszerű, de kiterjedt vörös foltokkal ölelt is, attól függően, hogy az illető szervezete mennyire reagál rá érzékenyen.

Ez a két legvalószínűbb vérszívó, ami ilyenkor szóba jöhet, azt a kérdezőnek kell kinyomozni, hogy pontosan melyik volt az elkövető.

2015. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értem, köszi rajta vagyok :D
2015. jan. 29. 22:31
 9/12 anonim válasza:

Szinte biztos, h ágyi poloska, lehet, h hazavitted a koleszból... Nekünk tavaly ilyentájban volt, kész rémálom volt az életünk. Ha van lambéria a lakásban v fa ágy akkor azt imádják.

A poloskacsípés nagyon viszket és az az ismérve, h arcon, kezen lábon jelentkezik ahol nincs rajtad éjszaka ruha.

Biztos lehetsz, h poloskád van ha:

1. éjjel jelentkezik és nagyon viszket

2. ha megnézed az ágyneműdet kis véres foltokat találsz

3. ha tovább bontod az ágyad, a sarkokban lehet kis fekete port találni az a sz@ra

4. amikor szétbontod az ágyad, megtalálhatod őkelmét, pici gombostűfej szerű fekete kemény bogár, ami ha elkapod, szétpukkan.


Sajnos a házi szerek elég gyatrák ellene csak profi irtók tudják hatástalanítani.

2015. jan. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
poloska
2015. jan. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!