Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kinek milyen tünetei voltak...

Kinek milyen tünetei voltak Glutén allergiánál?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam hasmenés, laza széklet. Néhány kió minusz.
2015. ápr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
akkor még olcsón megúsztad... :)
2015. ápr. 8. 12:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem teljes csontváz fájdalom és haspuffadás. Hasmenés egyáltalán nem volt, és híztam is jópár kilót.
2015. ápr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasmenés, haspuffadás. Gennyes folyás a v..gbélből. Ha eszek valamit amiben van glutén. Azonnal rájövök. Egyszer étteremben ettem csülköt. Azt mondták lisztmentes. Fél óra elteltével begyulladt a bőröm. Égető érzés, vörös lett. Reggelre berepedezett, vérzett. Fájdalmas kellemetlen érzés. Később megtudtam, hogy a pácban volt liszt. Nagyon kell vigyázni, mert sokszor az étteremben azt mondják gluténmentes. Aztán simán behabarják lisztel, vagy rántást tesznek alá. Azt hiszik a lisztmentes az ha nincs panír.
2015. ápr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia, nekem a következő tünetek jelentkeztek: migrénes fejfájás, vashiányos vérszegénység, lábszáron-arcon ödéma, akne, súlyos székrekedés, haspuffadás, bőrszárazság, menstruációs zavarok, lepedékes nyelv, fáradtság, az utolsó szívinfarktus szerű mellkasi fájdalom volt, ami után végül is kiderült. Ekkorra már elég rosszul éreztem magam, de szerencsére túl vagyok rajta!!! :) Nagyon sokat változott a gluténérzékenység miatt az életem, nagyon oda kell figyelnem mit eszek, már a "nyomokban tartalmazhat" is komoly gondokat okoz, kb: 30 perc és egyre rosszabbul vagyok, ha ilyet eszem. Nem erről álmodtam kiskoromban, de mégiscsak szerencsésebb, mint bármi más komolyabb betegség. Még annyi, hogy fejfájással kezdődött tinikoromban, senkinek nem jutott eszébe hogy ételallergia is lehet, aztán évről-évre társult hozzá még valami. 18 évig szenvedtem mindenféle fájdalmas és kellemetlen tünettel, mire kiderült mi is van a háttérben. Ha az a gyanúd, szerintem érdemes kísérletet tenned. 2 hétre függeszd fel a gluténfogyasztást és meg fogod érezni, ha valóban gondokat okoz nálad. (Az még azért fontosnak tartom elmondani, hogy különbözőek vagyunk így lehet, hogy nálad más reakciókat vált ki.)
2015. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!