Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mik lehetnek ezek? Kérem...

Mik lehetnek ezek? Kérem valaki segítsen!

Figyelt kérdés

Tavayl előtti nyáron kezdődött. Aztán végül tavaly nyár elején megszűntek ezek. Azt hittem bolha vagy hangya csípések, de hiába írtottam ki mindent, ugyan úgy előjöttek és szinte csak a bokámon, lábfejemen.

Aztán eltűnt mindent és ezidáig semmi bajom nem volt. Azonban pár hete ismét feltűnt 1-2 apró piros csípésre emlékeztető pötty. De ma reggel már teli volt a bokám, 8 darab van a jobb bokám környékén. Éjszaka jönnek ki leginkább, de volt hogy nappal is.

Pirosak, viszketnek, ha hozzáérek és nagyon sokáig tart, hogy elmúljanak.

Mindengy milyen ágyban alszom. Ha itthon, ha a barátomnál, ha az ország másik végén, kijönnek. Zokni nem volt az este sem rajtam.

Legutóbb tavaly télen voltam ezzel dokinál. Ráfogta, hogy csípés és ennyiben maradt az ügy. Viszont kétlem, hogy csípés lenne. Lehet allergia? Ha igen, mire?


2015. jún. 21. 17:25
 1/9 A kérdező kommentje:
a kép lemaradt: [link]
2015. jún. 21. 17:26
 2/9 anonim ***** válasza:
Érdekes...És csak éjszaka jön ki???
2015. jún. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Általában igen, de volt már rá pár példa, hogy nappal is.
2015. jún. 21. 17:34
 4/9 anonim ***** válasza:

Menj el bőrgyógyászhoz. Lehet, hogy kiütés. Nekem csalánkiütésem volt. Calcium pezsgőtablettát ittam, fenistillel kentem, gyógyszert is kaptam.

Ez tavaly volt, azóta alig jön ki. Inkább ha olyat eszek. Pl. nekem sok kakaós étel, ital, paradicsom váltja ki. Megjelenik 1-2 pötty,de nem vészes. A lábfejem, ritkán a kézfejem kezd el viszketni először.

Neked, ha nem is étel,de valamilyen más is kiválthatja. Pl. öblítő, mosószer.

2015. jún. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jobban járok, ha nem megyek bőrgyőgyászhoz itt. A tb-s nem normális. Voltam nála, hogy nagyon szokott fájni egy anyajegy a fejemen(amúgy is nagyon sok van rajtam) és kb semmit nem csinált vele Jóformán meg se nézte...


Szóval kb rámondaná, hogy hangya és ennyi.

Van valami allergiateszt,ami ezt kimutatná?

2015. jún. 21. 17:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne.. de akkor is ehhez az orvoshoz kell elmenned beutalóért. Bármelyik életkorodban elő jöhet bármilyen allergiád. Én most lettem 31 évesen pollenes, soha nem volt így bedugulva hetekig az orrom tőle. Nem valami rovarirtószerre vagy permetszerre vagy te allergiás? Ha mindig nyáron jön ki, erős a gyanúm, hogy valamilyen idény gyümivel viszed be a szervezetedbe. Esetleg nem figyeltél oda, hogy mit ettél előtte?
2015. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az enyém rendes volt. Igaz,csak képeket tudtam mutatni a telefonomban, mert épp nem volt egy darab pöttyöm se, mire odaértem a rendelésre.

Nekem nem csinált tesztet. Mosószerre, öblítőre, ételekre, pollenre van. Részletesen is megtudják csinálni. Ha neked mindig ilyenkor jön ki, akkor lehet pollen.

Velem annyit csinált még utána, hogy írnom kellett mit eszek, utána jönnek-e ki pöttyök, illetve mondott egy diétát amit csinálnom kellett. Amellett annyira nem jött ki. Plusz kaptam suprastint, gondolom az is rásegített, hogy elmúljanak.

Addig is igyál calciumot, nekem valamikor az is elég volt, hogy ne viszkessen, és kenegesd fenistillel. Viszont, mondom, ha valami kiváltja úgyis ki fog jönni. Nekem is kijön a paradicsomtól, kakaótól, nagyon ritkán fogyasztom ezeket, és a kenyeret is el kellett hagynom meg sok mindent.

2015. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bolhacsípésnek néz ki
2015. jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

keress fel egy másik bőrgyógyászt addig kend fenistil krémmel.

inkább én is csípésnek mondanám, viszont egyszer nekem is volt hasonloan kinéző azt is hittem hogy bolha de csak nem olyan volt, meg volt mikor nem is viszketett, kentem fenistilel és elmult azután megint jelentkezett elmult, azota nincs. igy akár valamilyen allergia is lehet én erre gondoltam, lehet neked is.

2015. jún. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!