Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lisztérzékeny vagyok. Jól tettem?

Lisztérzékeny vagyok. Jól tettem?

Figyelt kérdés

Ma egy rokonom mondta, hogy egyek a sütiből, mert gluténmentes, mire lenyeltem az 1. falatot, jött be a felesége, és mondta, hogy abba rakott, ne egyem meg, a másikban nincs. Kiköptem, kiöblítettem a számat, de egy falat lement. (Kicsi) Ittam 1 liter 100%-os rostos narancslevet úgy lendületből. Most hasmenésem van. Mennyi idő alatt jön ki teljesen? (Hánytatni nem akartam magam)

55 kg vagyok és 170 cm.

17 éves lány.


2015. júl. 7. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Ennyitől még nem lesz semmi bajod, ami van, az is inkább pszichés lehet meg a narancslé. :D Természetesen törekedni kell a gluténmentes étrendre, de azért nem halsz bele, ha egy egészen kicsi véletlen leszalad nagy ritkán. Nem okoz heves allergiás reakciót, mint mondjuk egy mogyoróallergia.
2015. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyes, akinek súlyos az allergiája, az hevesen reagál. Az unokahúgomnak pl. egy morzsányi rendes kenyértől megy a hasa, meg fáj a gyomra.
2015. júl. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
igen egy morzsa is elég.
2015. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha allergiája van, akkor nem lisztérzékeny... mivel az nem allergia ugye, erre mondtam. Nem kaphatsz pl anafilaxiás sokkot vagy egyéb ilyen súlyos következményt. Persze jobb lett volna nem enni, de ilyen balesetek sajnos előfordulnak, visszacsinálni már nem lehet, úgyhogy kár ijesztgetni szegény kérdezőt, hogy most húha mekkora baja lesz.

Tapasztalatból beszélek egyébként, többször előfordult ilyen eset és még élek. A hasonló helyzetben lévő ismerősök is. Általában nagyobb hatása van az ijedtségnek. Persze az egyéni érzékenységnek is van szerepe, nem vitatom. A glutén amúgy már rég kijött, kérdés mi van az ellenanyagokkal a szervezetben, de ilyen kis mennyiségnél még orvosilag sem indokolt egy hevesebb eltérés.

(De 1 liter narancslevet máskor tényleg ne igyál, túl savas, kicsinálja a gyomrod, na az kellemetlen tud lenni.)

2015. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Csak azért ijedtem meg, mert ilyen a kiderülése óta nem volt, és addig nagyon rosszul voltam. :)

Azért ittam narancslevet, mert gondoltam, hogy a rostok kiviszik valahogy, mert ugye serkentik az emésztést.

A hasmenés azt jelenti, hogy már kint is van? :D Mert akkor az nagyon jó :)

2015. júl. 7. 14:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a lisztérzékenység hasfájással és székrekedéssel függ össze.

A hasmenés pedig a gyümilétől volt, nekem is attól múlik el a székrekedésem. Egyébként gyümölcslevet csak éhgyomorra, inkább reggel fogyasszatok. Én pl ha kaja után iszok egy deci gyümilét akkor sugárba hányom ki az egész reggelit. Csak éhgyomorra szabad, az orvosom mondta.

2015. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!