Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mire utalhatnak ezek a bőrkiüt...

Mire utalhatnak ezek a bőrkiütések? (Kép! )

Figyelt kérdés

[link]


Kb. 2 hónapja vettem észre először a nyakam tájékán, majd utána a hátamon is elszaporodtak, egyre nagyobb mértékben. Főleg a lapockám alatt, majdnem a derekam környékén. Egyáltalán nem viszketnek és ahogy a képen is látszik, nincsenek kitüremkedve. Vöröses barna színűek. Kis apró pontokként jelennek meg, amelyek nőnek majd amikor két folt összetalálkozik, akkor képeznek nagyobb megjelenési formát. Elsőként rózsahámlásra gyanakodtam, de ez az enyém nem viszket! Kissé megijedtem, nincs-e valami belső szervi elváltozás, vagy egyéb fehérvérsejtszám növekedés. Bőrgyógyászhoz csak jövő hónapra kaptam beutalót, ezért is kérdezősködök itt, hátha volt valakinek hasonló. Hamarosan lesz egy laborvizsgálatom is, csak addig ez nem hagy nyugodni. Már lassan 2 hónapja jelen vannak, csak nem foglalkoztam velük komolyabban, abban reménykedtem maguktól elmúlnak. Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 6. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem gomba.
2015. aug. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem idén volt rózsahámlásom kb 6 hétig.

Első héten megjelent az ágyékomnál egy nagy folt ezt hívják anyafoltnak és rá 1-2 hétre hírtelen sok sok kicsit a hátamon, a hasamon és a combomon is volt. Néha viszkedtek és hámlottak.

A gomba elvileg viszket.

Menj el bőrgyógyászatra biztos ami biztos:)

2015. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Igen, gombának tűnik. Nem kell viszketnie feltétlenül. Lányomon pont ilyen gomba volt. Nem magas a cukrod?
2015. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy ez alapján nem lehet pontos diagnózist felállítani,de azért megnyugtató számomra, hogy legtöbben bőrgombának gondoljátok. A cukrom legutoljára tavaly lett kimérve,ezt mindenképp elvégzem a napokban!
2015. aug. 7. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó ez a magyar egészségügy, r*hadjon el az ember bőre mire eljut az orvoshoz...
2015. aug. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!