Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lisztérzékeny lennék? SOS

Lisztérzékeny lennék? SOS

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, évek óta minden nap gyomor fájásom, puffadásom és fejfájásom van. Nagyon fáradékony vagyok és rendszeresen aftáim lesznek. Lehet ez lisztérzékenység? Nincs hasmenésem, inkább székrekedésem szokott lenni és a súlyom is normális. Voltam tavaj belgyógyásznál, azt momdta, hogy gyulladás van a beleimben. Felírt pár gyulladás csökkentőt és emésztés elősegítőt. Egy hétig szedtem, kicsit enyhült a gyomorfájásom, de utána ismét elkezdődött. Általában evés után jönnek a fájdalmak. Nektek mik voltak a főbb tünetek amelyek lisztérzékenységre adtak gyanút?

2015. aug. 24. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kiderítheted tippelgetés nélkül. Vagy elmész allergológushoz és ételallergiára kérsz tesztet, vagy elhagyod a glutént tartalmazó ételeket és megnézed, milyen hatással van rád. A bélgyulladás lehet ennek a jele, meg a gyengeség (mivel nem szívódik fel a tápanyag)plusz az állandó afta is. Arról nem is beszélve, hogy a súlyos vashiány kísérője lehet az afta, és hiába pótolod a vasat, ha a glutén miatt nem szívódik fel a belekből akkor semmit se ér. Próbálj meg gluténmentesen élni, szerintem használni fog.
2015. aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Régóta lisztérzékeny vagyok, nekem másfajta tüneteim voltak, bár úgy tudom, mindenkinél más lehet. A gyulladás tényleg lehet árulkodó jel, plusz a hasfájás is (bár kijavítanálak, nem a gyomrod fáj olyankor, hanem a beleid görcsölnek! nem ugyanaz!). Az orvosodat sürgősen cseréld le, bélgyulladásra nem gyulladáscsökkentőt írunk, hanem kiderítjük az okát a gyulladásnak. Sok minden lehet, nem csak a glutén, pláne nem evés után. A lisztérzékenységnél kimondottan nem evés után fáj az ember hasa, hanem bármikor, evéstől, napszaktól, étkezéstől függetlenül. Ha én pl gluténtartalmút eszem, nem azonnal jelentkezik a nálam jellemző hasmenés, hanem sokszor akár 2-3 héttel rá.

A legfőbb tünetek pedig: erős alhasi görcsök, puffadás, hasmenés, székrekedés (e kettő váltakozva).

2015. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia!Ha ez az állapot már évek óta tart, akkor a háziorvosodnak már régen ki kellett volna vizsgáltatni, megtalálni a kiváltó okot és kezelni. Azért érdemes lenne a gyógynövényeket kipróbálnod.Akár már egy méregtelenítés is sokat segíthet.A múlt évben voltam egy egészségnapon, ahol elhangzott egy remek részletes előadás a lisztérzékenységről, tüneteiről, okairól, szövődményeiről és a lehetséges gyógynövényes segítségről.Ha esetleg érdekel, akkor emailben el tudom küldeni a felvételt.Ha bélgyulladásod lenne, annak a javítására is van megoldás. Sajnos a gyógyszeres kezelés még további szövődményeket , pl felszívódási problémákat is okozhat.Jobbulást!
2015. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!