Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Vazomotoros náthával sikerült...

Vazomotoros náthával sikerült már valakinek valamit kezdenie?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta náthás vagyok, folyamatosan, minden nap tüsszögök, folyik az orrom. Életem során már sokszázezret zsepkendőre költöttem, nem beszélve az allergia elleni szerekről, amik hol hatnak, hol nem. Felnőttkoromra csak rosszabb lett a helyzet, nagy mértékben rontja az életminőségemet ez a betegség és már oda jutottam, hogy amik eddig hatottak antihisztaminok, már azok sem érnek semmit (hozzászokott a szervezetem, gondolom). Nem tudok aludni, dolgozni a folyamatos náthától. Rengeteget jártam allergológusokhoz, az ország legjobbjaihoz is elmentem, de senki nem derített ki semmit, mi a bajom. Annyit tudnak, hogy orrsövényferdülésem van, semmi több. Már vagy tucatnyi allergiavizsgálatot megcsináltak nekem, de semmi nem hozott eredményt. Sokáig mégis a poratkára gyanakodtak az orvosok, de az sem figyelhető meg, hogy csak olyan helyen jelentkezik a náthám, inkább időhöz, napszakhoz köthető, semmint helyhez (plusz a poratkára mindig negatívok voltak a tesztek). Ezért az egyik allergológus azt mondta, valószínű, hogy vazomotoros náthám van, amit nem lehet kezelni, bár hatnak ellene az antihisztaminok (persze, ideig-óráig), de más megoldás nincs rá, sem az okát nem tudni, sem a kezelési módját, sőt még diagnózist sem könnyű rá felállítani. Ezért érdekelne, sikerült valakinek ezzel a betegséggel kezdenie valamit? Enyhíteni a tüneteket?

#allergia #vazomotoros nátha
2015. nov. 18. 08:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Képzeld! Nekem meg korábban "vándorló" ízületgyulladást diagnosztizáltak.

De viccet félretéve, aszkorbinsavval nem próbáltad még megerősíteni a nyálkahártyádat? A gyerekeimet ezzel kezeltem ki a takonykórból, ennek már harmincs éve, és azóta sem voltak taknyosak.

2015. nov. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Vazomotoros rinitisznél az orrnyálkahártya aspecifikus - reflektorikus túlérzékenységéről van szó, ahol is a rohamszerűen jelentkező tüneteket különböző hatások válthatják ki (pl. hőmérsékletváltozás, a páratartalom változása, alkohol, por, dohányzás, mechanikus irritáció - pl. orrsövényferdülés, kiálló tüskék az orrban, concha bullosa,"

Ezt találtam. A takonyfolyást az ornyálkahártya irritációja okozza. Ezért célszerű lenne a nyálkahártyát megvastagítani, hogy az irritációnak ellenálljon.

2015. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tofika2 válasza:
Cickafarkfü, csalántea, stb? Nekem most jött ki, és találkoztam egy nénivel, aki szintén hasonlóban szenvedett régebben. De azt mondta, hogy rendszeres gyógynövény kúra rengeteget segít.
márc. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!