Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi a véleményetek a légmosó...

Mi a véleményetek a légmosó készülékekről? Mennyire hatékonyak?

Figyelt kérdés
Nekem leginkább arra van szükség, hogy a szálló port és mivel van egy cicánk az esetlegesen szálló szőr ki legyen szűrve a levegőből

2015. nov. 19. 22:35
 1/3 anonim ***** válasza:
felesleges pénzkidobás. Sajnos.
2015. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vegyél inkább germicidlámpát, és néha mikor üres a helyiség kapcsold fel egy negyed órára. Vigyázz! A növényeket is ki kell vinni a helyiségből, mert azok is tönkremennek.
2015. nov. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért a padlófűtés esetén egy derékmagasságban elhelyezett légmosóra nem mondanám hogy pénzkidobás 2 kisgyerek mellett. Az enyémnek elég egyszerű a működése egy ventilátor szívja be a szoba levegőjét és küldi folyamatosan egy vizes tárcsára ami félig vízben van forog mint az óriáskerék. A vizes tárcsán a szösz és por megtapad majd a tárcsa ahogy forog belemossa a vízbe a lamellákra tapadt szöszt és port. Padlófűtés és a gyerekek miatt vettem. A folytonosan vizes lamellák és a légáramlás miatt párásít is. Elvileg mivel természetesen párologtat ezért mindig pont ideális szinten tartja a párát. Ezt még összekombináltam egy időkapcsolós konnektorral így gyakorlatilag teljesen automatizált rendszert kaptam. Néha el kell csapatni zuhanyrózsával és kicserélni a vizet. A szoba levegőjét 10 perc alatt kitisztítja. Így elég 4 óránként 15 percet mennie. Gondolkodtam még a padon vezetett légtechnikában is és autó pollenszűrőt építettem volna bele, de az a padlófűtés által 60cm-en lebegtetett port nem tudja az életbe összeszedni álmennyezetben 2,4-en lévő elszívással így a légmosó mellett döntöttem. Azt hogy megéri-e. Azt meg sose fogja tudni az ember igazolni, mert ki az aki bebizonyítja neked hogy tisztább a levegő? Esetleg ha a gyereked nem lesz asztmás stb.. de azt is lehet arra fogni hogy immunrendszer nem hajlamos rá stb.. Szóval ezt így nehéz bizonyítani. Nekem elég az ha látom hogy koszos a víz amit kiöntök akkor azt tudom, hogy a szoba levegőjéből való és a gyerek tüdejébe landolna. Szerintem ha van gyerek a lakásban meg padlófűtés akkor megéri. Használtan már jó áron lehet kapni és évekig használhatod mert nincs ami elromoljon benne.Majd ha már nem kell el is adható. Így szerintem nem nagy befektetés. Áramot alig eszik napi 4x10 percre kapcsol be egy kis venti. Az egyetlen bibi talán az hogy néha el kell mosni meg gyakran tiszta vizet cserélni. Én ezért vettem egyet.
2016. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!