Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Honnan tudhatom, hogy allergiá...

Honnan tudhatom, hogy allergiás vagyok-e a méh, illetve a darázs csípésre?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 4. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Tőlem amikor eloszor megcsipett egy darazs megkerdeztek es nem tudtam. Azt mondta a csavo h ilyenkor a csipes utan gyengenek erzik magukat az emberek és per vagy szedulnek altalaban
2016. ápr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2016. ápr. 4. 19:16
 3/3 szabóméhészet ***** válasza:
100%

Ha valaki allergiás a méhcsipésre,akkor a testén tökmindegy hol csipi meg a méh,az egész testén viszketni fog,bepirosodik,csalánkiütés,szapora légzés,fulladás,hányinger,fejfájás lesz a tünet.


aki a méhcsipés helyén megdagad,az viszont azt jelenti hogy nem allergiás a méhcsipésre(a közhiedelem szerint ez is allergia).tehát ha szemközt csip egy méh,és bedagad a szemed környéke,és másnapra el is múlik,akkor nem vagy allergiás,vagy pl a kezeden csip meg,az ujjadon és az bedagad,az sem allergia.


13éves korom óta méhészkedek,az első évben még én is bedagadtam ha megcsiptek,kb 1-1,5év után szoktam meg a méhmérget(ez alkalmanként 10-20 kaptár átnézésekor akár 30-40 méhcsipés is lehet,de van hogy egy se csip meg olyan szelidek) és azóta nem dagadok meg.

méhészkalapot is csak azért teszek fel mert utálom ha szemközt csipnek vagy az orrcimpámba vájja a fullánkját :) ugyanis azért fáj egy picit :)))))

2016. ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!