Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mit lehet még tenni? Minden...

Mit lehet még tenni? Minden negatív.

Figyelt kérdés

Már a második orvosom állítja, hogy allergiás vagyok. A tüneteim stimmelnek, orrdugulás, főleg éjszaka, a köhögésem se múlik, mivel folyik hátra a cucc, és gyakran jönnek rám ötperces orrviszketés-könnyezés-tüsszögés rohamok, főleg nyitott ablaknál (osztályterem, busz). Viszont van egy alkarböködős és egy vérvételes tesztem, mindkettő teljesen negatív.

Eddig szedtem Allegrát, Zyrtecet és Revicetet, egyik sem használt, most kezdem a Lendint, de nem sok reményt fűzök ehhez sem. Orrsprayt is használok (Nasonex), kb egy órára használ is, de nem fújkálhatok egész nap. Szeretném tudni, hogy mégis mire vagyok allergiás, van még valamilyen teszt, ami kimutatná? Egyáltalán létezik olyan, hogy allergiás vagyok, mégse mutatja ki egyik teszt se? Hat éve nem kapok rendesen levegőt az orromon, nem szeretném így leélni az életemet.


2016. jún. 8. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A tesztek csak azt az allergiát tudják kimutatni, aminek kimutatására a tesztet készítették. A leírás alapján arra lehet következtetni, hogy valami egészen speciális dologra vagy allergiás, mégpedig valamire, amivel 6-7 éve találkoztál össze, mint új anyaggal és ami még jelenleg is a környezetedben van. Erre csak te tudsz rájönni, ha képes vagy visszaemlékezni.
2016. jún. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 klopusz ***** válasza:

Olvasom, milyen gyógyszereket szedtél eddig. Szerintem a Lendin esélyes, hogy használni fog. Lányomnak a sógorom (gyógyszerész) ajánlotta és ez eddig az egyetlen allergia-gyógyszer, ami használ neki. Azóta orrspray-re sincs szüksége, minden tünete megszűnt.


Kérdés még, hogy mire vizsgáltak? Porra, állatszőrre, poratkára is? Ettől függetlenül lehet olyan allergiád, amire senki nem gondol.

2016. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az orvosom azt mondta, ha ez sem használ, már csak a fényterápiát tudja ajánlani, és az 25000 körül van évente, ez a gyógyszer meg 36000 lesz egy évre. Lehet az jobban megérné. :D

A böködősön is vizsgáltak szőrre, poratkára, meg csomó növényre (már csak ezekre emlékszem), a vérvételesen meg penészre, tollra, élelmiszeratkára, candidára, élelmiszerekre is, szóval kb mindenre, ami létezik. A vicces az, hogy penészre is 0-t írt, pedig ha penészhez érek, csalánkiütéses leszek. Egyedül kisállatokra (epithel) jött ki valami, de az is jócskán alacsony szintű még, és állataim csak 1 éve vannak, de nem lett rosszabb semmi azóta.

Egyébként a megszokások embere vagyok, kiskorom óta ugyanaz a mosópor, szappan, tusfürdő, ágynemű, mindig pamut ruhák, szóval fogalmam sincs, mi lehetne új, főleg olyan, ami napközben is velem van. :(

2016. jún. 8. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!