Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mire utalhatnak az alábbi...

Mire utalhatnak az alábbi bőrkiütések? (Kép)

Figyelt kérdés

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]


Tegnap este kezdtem észrevenni a kezemen, ami ma délután elterjedt majdnem az egész testemen. Leginkább érintett helyek: kézfej, tenyér, ujjak között, alkar, mellkas (halványabb foltok), comb, boka alatti rész. Vakarás hatására megduzzadnak és a szúnyogcsípéshez hasonlítanak.



2016. jún. 13. 22:52
 1/8 A kérdező kommentje:
2016. jún. 13. 22:54
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs egy nagyobb folt, ami esetleg régebb óta megvan?
2016. jún. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mire felfigyeltem a kiütésekre már több helyen is megjelentek rajtam! Főleg a kézfejemen voltak észlelhetők kezdetben, ahogy a kép is ábrázolja.
2016. jún. 14. 01:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Ettél valami újdonságot? Vettél be valamilyen gyógyszert? Nem váltottál mosószert, öblítőt?
2016. jún. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kb. 1 hete volt mandulagyulladásom, amire Amoxicillin-t szedtem. A gyógyszerszedés abbahagyása után 1 nappal jelentkeztek a piros bőrkiütések. Ma bementem a patikába, mivel a főorvost látásból ismerem, ezért érdeklődtem tőle. Szerinte egyfajta bogár ürülék, ami valójában gondolkodásba ejtett. Minap volt nagytakarítás nálunk, így az udvari kamra jutott nekem! Estére már megjelentek rajtam az első bőrkiütések. Felírt gyógyszert és krémet, majd 10 nap után kell jelentkeznem, hogy mik a fejlemények.
2016. jún. 14. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Ó szegénykém... hát tudod mi lesz ez? Amoxicillin rash.


Neked nem bakteriális mandulagyulladásod volt, hanem valószínűleg egy vírus okozta betegség, mononucleosis infectiosa. Ilyenkor ennek a vírusnak a hatására tüszős mandula szerű kép jön létre, amit könnyű összetéveszteni a baktérium okozta mandulagyulladással. Főként fiatalokban fordul elő ez a betegség, és mivel nem baktérium okozza, hanem vírus, ezért az antibiotikum hatástalan. Viszont ha amoxicillin tartalmú gyógyszert veszel be, előfordulhat, hogy a gyógyszer szedését követően 3-8 nap után jelentkeznek ezek a piros szabálytalan kiütések. Maguktól elmúlnak általában, és ártalmatlan egyébként.


Nem tudom, történt-e vérvétel, de ha nem, akkor ajánlatos lenne visszamenni a háziorvosodhoz. Ha valóban az a betegséged volt/van, amire gondolok, az megtámadhatja a lépet, a májat, és fontos utánkövetni a betegeket, amíg meg nem gyógyulnak, nehogy szövődmény maradjon vissza.

2016. jún. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szakszerű leírást!


Elképzelhetőnek tartom, hogy valóban ez okozta nálam az alábbi bőrtüneteket.


Azonban szeretném megosztani az eddigi tapasztalatom.


Minap elkezdtem szedni a gyógyszert (Actalor), emellett kenőcsöt is használok (Linola) és most teljesen visszahúzódtak a pirosas kiütések.


Ennek ellenére ajánlatos elmenni vérvételre?

2016. jún. 15. 23:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a betegem lennél, én örülnék, ha visszajönnél. Meséld el, hogy ez történt, hallottad, hogy akár ez a mononucleosis infectiosa is lehet az oka, utánaolvastál, és a biztonság kedvéért visszajöttél. Ez így szerintem korrekt és nem számonkérő vagy okoskodó.
2016. jún. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!