Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitöl lesz hírtelen valaki...

Mitöl lesz hírtelen valaki alergiás a krumplira, banánra és a dinnyére?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a kérdésem mert anyukám szereti ezeket a dolgokat de egyszer csak alergiás lett ezekre (úgy 4-5 hónap külömbséggel) A banántol és a dinyétől meg a krumplitol feldagad a torka. Mi lehet az oka a hirtelen alergiának? (alergiás a kiwi-re is de azt még aztomdom megértem mert amikor velem volt terhes nagyon sokat evett belőlle, és a kiwitől kiűtései vannak). Lehet ezeket az alergiákat leküzdeni?

2016. júl. 15. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a gyümölcsre allergiás, hanem mert a banánt éretlenen szedik le, és konténerekben érlelő gázokkal érlelik. A dinnye, és krumpliföldek viszont mind forgalmas utak mentén helyezkednek el, és az útjainkon koptatott gumipor beveszi magát a gyümölcsbe.

Kerülni kell a nagyüzemi termelésű gyümölcsöket!

Én már 30 éve nem tudom megenni a banánt, a paradicsomot amit a boltokban árulnak.

A kiskerti gyümölcsöket viszont meg tudom enni azoktól semmi bajom nincsen.

2016. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
itt is van egy baj mert a "mamámék kertjéből" származóra is alergiás.
2016. júl. 17. 20:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Ami allergizál, az az útjainkon koptatott gumipor. Ez annyira új anyag, hogy a növényeink sem ismerik, ezért a gyümölcs húsába csomagolják. Tehát a mami kertje sem mentes, ha nincs legalább 30 kilométerre az aszfalttól!
2016. júl. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!