Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gluténérzékenység: mennyire...

Ewigkeit kérdése:

Gluténérzékenység: mennyire megbízható a vérteszt?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben azt vetem észre, hogy a gluténtartalmú ételek elfogyasztása után 1-2 órával nagyon fáj a hasam, néha elég brutálisan görcsölök. Vértesztet csináltak, és abból csak az derült ki, hogy laktózintoleranciám van. Azonban tejtermékek elfogyasztsa után csak néha produkálok hasonló tüneteket, azok is sokkal enyhébbek, így egyértelműen arra asszociáltam hogy inkább gluténérzékenység lesz a dologban. A kérdésem, van-e valaki aki járt így már, hogy az volt és a vértesztből nem drült ki? Csak gyomortükrözésből? Sajnos attól rettegek, így reméltem hogy kiderül a vértesztből minden.. :( Köszönöm a válaszokat!

2016. aug. 23. 14:27
 1/4 A kérdező kommentje:
(Ez nem gyorsteszt volt, orvos vette le)
2016. aug. 23. 14:30
 2/4 anonim ***** válasza:

Két esetben kaphatsz álnegatív eredményt, ha előtte diétáztál, vagy ha IgA hiányod van.

Ha egyik sem, akkor a lisztes ételekben levő valamelyik adalékanyaggal is lehet bajod (van belőlük bőven)

( Nekem pl.csak a kelesztett, élesztős pékáru az ellenségem)

2016. aug. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most is épp diétázom. Nem sokat, de azért fogyasztok gluténtartalmú ételeket.És az amlített tünetek sem jelentkeznek minden alkalommal.
2016. aug. 23. 18:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a vértesztem fél évvel ezelőtt nagyon magas pozitív értéket mutatott. Sok minden közbejött, nem volt lehetőségem tükrözésre elmenni, orvos jóváhagyásával teljesen kizártam a gluténtartalmú ételeket az életemből, és 3 egésszel lecsökkent azóta az eredményem, tegnap kaptam kézhez az újabb eredményt.
2016. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!