Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szerintetek is lisztérzékenysé...

Szerintetek is lisztérzékenység/cöliákia?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azok véleményére lennék kiváncsi akik értenek hozzá vagy benne vannak a témában. Megpróbàlom röviden. 2hete súlyos hasmenésem van, puffadással, görcsökkel. Ma lett meg a vérképem, ami durva gyulladást mutat. Vérsüllyedés 59. Vas nagyon alacsony 5. Amúgy általában minden ok. Ezzel együtt ételintolerancia vizsgálatot is csináltattam vérből és pozitív lett búzára. A tüneteim alapján arra jutottam még az eredmény előtt, hogy vagy liszt vagy hasnyálmirigy problémám van, de a hasnyálmirigyem tökéletes. Nos ezek alapján szerintetek is lisztérzékenység? Természetesen mostmár az eredményekkel megyek gasztroenterológiára, de még nem tudom mikorra kapok időpontot. Köszönöm előre is a válaszokat!
2016. szept. 20. 22:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Akár lehet az is, ennyiből nem lehet biztosan tudni. Remélem, mégsem az lesz, a cölikália nagy szívás.


Nem tudom, mondták-e, de mostantól szigorú glutén mentes diéta életed végéig. Glutén felvágottakban és más feldolgozott termékekben is van, sőt, még a zöld alma tartósításához használt szerben is van glutén (glutén tartalmú az a vegyszer, amit a héjjára permeteznek), tehát azt is kerülnöd kell.

2016. szept. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, tudom mi vár rám. De inkább ez, mint valami durvább betegség.
2016. szept. 21. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!