Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Bögölycsípés következtében...

Bögölycsípés következtében hatalmasra dagadt a vádlim. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Tegnap délután megcsípte a vádlimat (a kétfejű lábikraizom körüli területen) egy bögöly miközben a lóval dolgoztam. Pár órával később ökölnyi területű rész volt bedagadva, viszketett, de nem zavart annyira. Viszont estére ez tenyérnyi méretűre húzódott, megkeményedett, és fájt, ha körülötte megnyomkodtam. Viszketett is, de a vakarásra még jobban fájt. Ma reggelre a még nagyobb lett szerencsére, plusz égő érzés volt a csípés környékén... Megint dolgoztam, lovagoltam (a csizmát is alig tudtam összecipzározni), és mostanra annyira be van dagadva az alsó lábszára, hogy a sípcsont domborulata eltűnt, ilyen gusztustalan "egybelábam" lett... Szintén ég, viszket, fáj, és olyan kemény, mintha a csontot fogdosnám... Utánanéztem, írják ezeket mint tüneteket, de nem ennyire drasztikus megjelenéssel. Allergiás lennék rá, esetleg van miért aggódni?

2016. okt. 1. 15:41
 1/5 anonim válasza:
53%

Inkább érzékenyebb.Az allergiás az kajak rosszul van.

Nekem is volt ilyen ugyanigy a vádlimon nagy 50forintos méretű a közepén szúrásnyommal.

Fájni nem fájt csak viszketett de nagyon és kőkeményre dagadt.én nem lovagolok de a lányaim igen és a foglalkozás végén még elköszöngetnek a lovaktól meg adnak nekik répát,és olyankor bemegyek velük.én is az istállóban szedtem össze.

2016. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha be tudsz menni ügyeletre, akkor inkább menj be, mert ezt jól tudják kezelni. Anyám ugyanígy volt, a helyi ügyeletről azonnal zavarták be a kórházba, hogy ez súlyos. Kapott injekciót, gyógyszert, jöhettünk haza. Allergiás reakció ez is, nem feltétlen leszel rosszul, de ki tudja.
2016. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kend be antihisztaminos kenőccsel, Fenistillel pl., és borogasd. Ihatsz egy kis kálciumot is. Az a baj, hogy a vakarással még több hisztamin szabadult fel a csípés helyén.

Ha nincs otthon ilyesmi, tegyél rá egy fél hagymát, az csökkenti a viszketést, és borogasd be. Túrós borogatást is javasolnak, hűsít és csökkenti a duzzanatot.

Sajnos, a bögölycsípés következményei napokig eltartanak. Ha a Fenistil és a borogatás ellenére sem javul két nap alatt, menj el orvoshoz, hordozhatott valamilyen fertőzést is a rovar.

2016. okt. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget! Elmentem dokihoz vele, es kiderult, hogy bakterialis fertozes alakulhatott ki a csipes miatt. Kaptam antibiotikumot, kremet, miegymast, lassan jobb lesz :)
2016. okt. 2. 08:42
 5/5 anonim válasza:

Na ezt azért jó tudni,akkorhát nem vagy allergiás rá.

Az lovasként elég nagy szívás is lenne.

Jobbulást!

2016. okt. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!