Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan zajlik egy allergia...

Hogyan zajlik egy allergia vizsgálat?

Figyelt kérdés
Már vagy 2honapja ilyen „szúnyogcsípés" szerű pöttyek vannak rajtam es nagyon viszketnek. És most már elegem lett ugyhogy el eldöntöttem elmegyek allergiavizsgalatra. Akinek volt mar ilyen vagy hasonlo, vagy aki hallot mar ilyenről h mit csinálnak ilyenkor az leirna? Egyáltalán nem vagyok képbe vele, azzal se hogy hova kell menni. Háziorvoshoz menjek vagy borgyogyaszatra?

2016. okt. 1. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor nekem csinálták régen:

vérvétel, köpet mintavétel, orrból váladék mintavétel, bőrt finoman tűvel megkarcolják (hámszövetet) x helyen és allergéneket juttatnak a bőrre, majd megnézik hogy melyik pirosodik be, arra vagy allergiás.

Nekem szénanátha miatt volt szükség erre.

2016. okt. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jaa, fújni kellett egy csőbe (tüdő-kapacitást vizsgálták), megkérdezték: dohányzok -e.

Ennyi jutott róla eszembe.

2016. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általános allergia vizsgálatot a tüdőgondozóban csinálnak. Ételallergia vizsgálatot meg speciális laborba. Az előző ingyenes, az utóbbi fizetős. Én a helyedben a háziorvosnál kezdenék.
2016. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a segítséget
2016. okt. 1. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!