Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ma megcsípett a darázs....

Ma megcsípett a darázs. Allergiás tünetek?

Figyelt kérdés
Ma délután a középsőujjamat megcsipte egy darázs. Először nem foglalkoztam vele különösebben, mert tavaly is csípett már meg és semmi bajom nem volt tőle. Miután ma megcsipett, megittam egy kalciumot. kb. egy óra mulva az arcomon és a nyakamon piros foltok jelentek meg, meg enyhén bedagadt. kb, 1 óra mulva el is mult. de a kézfejem közepe feldagadt. Allergiás tünet lenne? nem régen voltam allergia vizsgálaton és ott azt mondták, hogy nem vagyok semmire sem allergiás.Van ötletetek mit csináljak?
2016. okt. 2. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig ez allergiás tünetnek tűnik, szerencsére enyhének. Igyál még kalciumot, a kézfejedet töröld át ecetes vagy citromleves vattával, gézzel, rajta is hagyhatod egy kicsit, hogy semlegesítse a darázsmérget. Utána pedig kenj rá Fenistil gélt, és jegeld le.
2016. okt. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen allergia vizsgálat volt? A darázscsípés allergiát nem szokták tesztelni.Ráadásul ha akár egy hónapja nem voltál allergiás valamire,attól ma már lehetsz. Amit leírsz,ahogy az első válaszoló is mondta valóban allergiás tünet és az a baj,hogyha egyszer elkezdődik,akkor az is maradsz és a következő csípés akár ennél komolyabb tüneteket is okozhat.
2016. okt. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A kalciumos történet népbutítás. Allergia ellen nem jó...ezt tanítják egészségügyben is. Ha dagad az arcod vagy a torkod azonnal mentőt kell hívni.
2016. okt. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. Voltam orvosnál és irt fel antibiotikumot, antihisztamint, meg krémet.
2016. okt. 14. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt megúsztad,de ezután nagyon figyelj oda nehogy megcsípjen darázs,avyg ha megcsípett azonnaL ROHANJ ORVOSHOZ!
2016. okt. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!