Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Állandó gyulladt szőrtüszők,...

Kleyo kérdése:

Állandó gyulladt szőrtüszők, szőrtelenítés után. Miért?

Figyelt kérdés
A lábszáramat rendszeresen epilálom közel öt éve. Az utóbbi egy-két éveben tűrhetetlen a szőrtelenítés utáni időszak. Minden egyes szőrtüszőm begyullad viszket. Előtte bőrradírral kezelem a felületet, az epilátort rendszeresen fertőtlenítem, szőrtelenítés után a lábamat is fertőtlenítem, majd lekenem babáknak való krémmel, hogy hidratált legyen, de mégse bántsa a bőröm. A gyantázásnál ugyan ez a helyzet. Azelőtt nem volt szükség ennyire körülményes előkészületre, aznap belobbant másnap viszont sima volt a lábam. Miért van ez?

2016. okt. 26. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért mert a gyanta, meg az epilátor elég drasztikus dolgok és hát akinek érzékeny a bőre, vagy pont ezektől vált érzékennyé a bőre, ott ez könnyel előfordul.

Próbáld meg borotvával. Hátha az kevésbé lesz kellemetlen a bőrödnek, max. sűrűbben kell szőrteleníteni.

2016. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyantázás és epilálás hajlamostí arra,hogy a szálak amikor elkezdenek kinőni "visszaforduljanak" a bőrbe.Ilyenkor eltömik a faggyúmirigyek kivezetőnyílásait is.Borotválásnál ilyen nem nagyon van,mert a borotva csak a bőr felszínén vágja le a szálakat,tehát nem a szőrtüszők mélyéből nőnek vissza.
2016. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nos, régen borotváltam, ott meg az volt a gond, hogy sok benőtt, viszkettem állandóan, ezért váltottam a drasztikusabbra. Eleinte semmi baj nem volt... De most egy még durvább helyzet állt elő :/ És persze normál esetben benő egy-kettő, na de mind? Viszont ha lenne valamilyen gyulladáscsökkentő krém erre az megoldaná, de sajnos eddig :/
2016. okt. 27. 14:13
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Ne bőrradírozz előtte, csak szappanos vízzel mosd le a lábaidat!

2. Ne epilátort használj, hanem érzékeny bőrre való (szerintem Veet) hideggyantát!

3. Mielőtt nekiállsz, jól olvasd el a hideggyanta használati útmutatóját, és tartsd is be!

4. Benne van a használatiban, hogy utána ne kend be semmivel, csak a mellékelt, olajos törlőkendőt használd!

5. Hidratáló krémmel majd csak akkor kezeld (másnap, harmadnap), amikor már látod, hogy minden rendben van!


Szerintem a bőrradír is meg a fertőtlenítés is (mivel? alkoholos cuccal, ami szárít?) egymás után túl sok egyszerre a bőrödnek, attól lehet.

2016. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, azért kezdtem el így csinálni, mert enyhíteni akartam a gyulladást. Korábban csak simán nekialltam. A gyanta használati utasítást átböngészem, hátha ott a bibi hogy vmit rosszul csináltam. Pont veet-el próbálkoztam. Egyébként egy hét alatt rendbe jön a bőröm, csak akkor már ismételni kell a szőrtelenítést.
2016. nov. 6. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!