Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Régen, mondjuk ezelőtt 20...

Régen, mondjuk ezelőtt 20 évvel is ilyen sok laktóz- és gluténérzékeny ember volt?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem, mert akkoriban magamon kívül nem ismertem senkit, akinek bármire is allergiája lett volna - nekem sem ezekre, hanem porra.
2016. nov. 4. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen. Ha mondjuk 200 év lett volna ott, arra már nem lenne a válasz, de 20 év nem nagy idő ilyen szempontból.
2016. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azóta sokat fejlődött az orvostudomány és és sok olyan betegséget "találtak meg",amik már régebben is okoztak bizonytalan panaszokat,de még nem tudták az okát. És azt is tudjuk,hogy aki egy dologra érzékeny,az nagyobb valószínűséggel lesz másra,másokra is,mint aki nem.
2016. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 klopusz ***** válasza:

Szerintem nem, én legalábbis ez elmúlt pár évig nem is hallottam ilyen betegségről. Manapság meg egyre gyakrabban, és egyre idősebbeknél is előfordul (akár 50 éves kor felett is).

Valószínűleg ez ily olyan betegség, amiből van veleszületett és szerzett forma is. A veleszületett ugyebár adott, de a szerzettnek oka lehet az iparosított termelés, az adalékanyagok használata élelmiszereknél, és az egyre kevesebb természetes élelmiszer fogyasztása is.


Egyébként, ha belegondolunk, semmilyen allergia nem volt régen ennyire elterjedt, mint manapság. 30 évvel ezelőtt a tesómat szimulánsnak tartották a katonaságnál, mikor 15-20-szor tüsszögött egyfolytában, aztán kiderült, hogy pollenallergiást.

2016. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem; Akkor még nem volt divat mindenre érzékenynek lenni. Ha valaki véletlen kiütéses lett egy ételtől, néhány hétig nem evett olyant, utána apránként hozzászoktatta magát. Igaz, akkor nem is volt olyan orvos, aki kutatta volna az allergiát.
2016. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!