Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Liszt vagy tej intolatenciások...

Liszt vagy tej intolatenciások nektek mik voltak a tüneteitek?

Figyelt kérdés
Visszatérhettetek egy idő után a normál étrendre?
2016. nov. 4. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Állandó gyomorfájás, émelygés.

Még csak hat hónapja álltam át, így még a visszaálláson nem gondolkozom.

2016. nov. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha diétával jobb lett, akkor ne térj vissza.

a cöliákiát még a diéta megkezdése előtt érdemes vizsgáltatni, kizárni, de attól még lehet más jellegű, enyhébb intolerancia is. a tejnél van különbség tejcukor és tejfehérje közt: a tejcukorérzékenységnél lehet laktáz enzimet szedni. a tejfehérje allergia esetén nem szabad fogyasztani semmi tejeset.

teljesen jól lehet élni tejtermék és glutén nélkül, ez nem paleó őrület, vannak túlzások, szélsőségek, ijesztően bonyolult és drága receptek, pótló termékek (gluténmentes zsemle, bolti süti, stb), ne foglalkozz ezekkel, süss magadnak, nem "gluténmentes lisztkeverék" feliratú drága cuccból, hanem sima kukorica-liszt-hajdina-köleslisztből, kevés konjac lisztet vagy utifűmaghéjat teszel hozzá még szárazon a lisztekhez és jobb lesz az állaga.

ha elég hosszú ideig csinálod, nem értem, miért akarnál visszatérni.

kérdezz bátran, segítek.

2016. nov. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a tünetek: hasmenés, bélgázok, bűzös széklet, fejfájás, álmatlanság vagy gyengeség-kóválygás-álmosság, viselkedési zavarok (a rosszul emésztett fehérje molekuláktól, amelyek a vér-agy gáton át bejutnak az agyba)
2016. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én nekem még az orvos nem állapított meg semmit ,mert még nem mentem hozzá ezzel a panasszal.De én évek óta nem iszik tejet,es ritkán fogyasztók tejtermékeket.De utoljára vettem gyümölcsös joghurtot és állandóan ment a hasam tőle, és másnap nem vettem és elmúlt,aztan megint vettem es megint hasmenésem volt , szóval nem tudom
2016. nov. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!