Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Más is viszket hidegben,...

Más is viszket hidegben, hideg allergia lenne?

Figyelt kérdés

Már 10 éve, hogy felfedeztem magamnál azt, hogy hidegben, ha elmegyek valahova és sétálni kell, akkor a lábam (főleg a combomon, a fenekem alatt, a bokám körül és a térdhajlatnál) borzasztóan elkezd viszketni, mintha 1 millió szúnyog csípne egyszerre és nem lehetne őket eltávolítani. "Hideg allergiára" gyanakodtunk, mert volt hogy 5 perc után a lábfejem úgy bedagadt, hogy már nem csak viszketett, de fájt is. Régebben a kézfejem is bedagadt, mostanában nem fordult elő, mert mindig zsebre dugom.

Elmentünk érszakorvoshoz, mert persze hogy eljutott a fülünkbe, hogy keringés probléma lehet. Az orvos azt mondta, hogy elég sok mindent fognak erre, Megvizsgált és nincs problémám vele.

Illetve előfordul, hogy nyáron is előjön a viszketés, csak hosszabb séta után. Vagy egyszer biciklizés közben rázkódott az út és akkor a testem és a karjaim is viszkettek. Ráadásul nem vagyok egy hájas ember, nem mondhatjuk rám hogy ég a zsír..

Viszont 4 évig korcsolyáztam és akkor viszont egyszer sem fordult elő. Biztos mert a jég siklik és máshogy érzékelte a testem, mert volt hogy a hegyekbe mentünk túrázni nyáron és 10 km után alig éreztem valamit. Észrevettem, hogy ha nem betonon sétálok, hanem földön akkor később jön elő. Pedig 10 km a városban nyáron már a halálom lenne.

Javasolták még a bőrgyógyászatot, de azt se szeretném, hogy elmegyek, felírnak egy krémet és jöhetek haza...

Valakinek van ilyen problémája? Ha igen, talált rá megoldás? Vagy már találkozott már ezzel?

Anyukámnak volt régebben, neki a születésem után elmúlt, én viszont nyilván nem szülnék ezért gyereket még :)

Nagyon szeretnék rá találni valamit, mert megkeseríti az életemet és sokszor lelustáztak már emiatt, ráadásul idegieg annyira őrületbe kerget, hogy legszívesebben helyben kiverném a hisztériát, mikor előjön. =(

Előre is köszönöm a válaszokat!

21/L



2016. nov. 17. 12:54
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Hát én is! Azt se bánom, hogy ilyen szerencsétlenül jött ki, hogy nem jöttem rá hamarabb..
2018. jan. 6. 10:59
 12/13 anonim válasza:

Szia,

véletlenül olvasom a kérdésed, most épp a talp viszketésről keresgéltem, de ebben is magamra ismertem. Régebben volt nekem is ez a "hideg allergia" így neveztem én is. Rém kellemetlen. néha néha előjön még most is de már ritkábban, oly annyira hogy már nem is foglalkoztatott a dolog. Köszi hogy megosztottad a megoldást a problémára, ki fogom próbálni ha újra fenyegetne...antihisztamin 🤔👍

2018. jan. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Szia! :D Örülök, hogy segíthettem!! Már megérte!
2018. ápr. 23. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!