Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi a véleményetek a sós vizes...

Mi a véleményetek a sós vizes orrmosásról?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményét szeretném főként megtudni, akik már próbálták. Nekem sajnos sokszor dugult az orrom, mert allergiás vagyok a parlagfűre és a háziporra is. Gyakran a hideg levegőtől is bedugul, főleg télen, ez kellemetlen mert szájon kerezstül lélegezve a hideg levegő közvetlenül a tüdőbe jut, így ilyenkor könnyen magfázok.


Leírások szerint 9 g só kell 1 liter vízbe. Kicsit idegenkedek ettől a sós vizes orrmosástól, mert ilyenkor átfolyik egyik orrlukból a másikba a víz. Tehát valahol megfodul az orrüregben. Eddig inhalálással próbálkoztam, azaz gőz fölé hajolni, amibe kamilla filtert, valamint alkalmanként diapulmont is csepegtettem.



2016. nov. 23. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Volt egy lakótársam, aki orrcsepp függő volt. Miután ezt egy idő után drágának találta, sós vízre cserélte, de az is ugyanúgy függőséget okozott. Hogy miért volt erre szüksége, nem tudom, de örökké csöpögtetett.
2016. nov. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A sós vizes orrcseppeket,sprayket sem lehet a végtelenségig használni,mert kiszárítja az orrnyálkahártyát és ez is okozhat panaszt.
2016. nov. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt írják, hogy ez fiziológiás oldat, azaz sótartalma éppen megegyezik a szervezet sótartalmával. Akkor is szárítja a nyálkahártyát?
2016. nov. 23. 19:42
 4/9 anonim ***** válasza:
5%

Nem kammillát kell használni, hanem jó magyar parasztbort!

2deci bor, 2deci víz, 3 kanál cukor, fahéj, és szegfűszeg. Minden bacilust megöl a légutakban, ha ennek gőzével inhalálsz, és az orrnyálkahártyát is erősíti.

Szerintem te is folyamatosan fel vagy fázva, és ez alulról következett be, a lábakon, seggen keresztül.

Ki kell feküdni a betegséget, és ki kell melegíteni a testedet. Különben a problémák csak jönnek szépen sorban egymás után. Amikkel külön külön mindig másik orvoshoz mész. Gyomorgörcsökkel belgyógyász, aki refluxal fog kezelni: aranyérrel urológushoz, tüdőpanaszokkal pulmonológushoz. De minden betegségnek egy a gyökere! A fiatalkori felfázás, ami lázcsillapítókkal lett kezelve.

2016. nov. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy felfázás, amit a köznyelv felfázásként emleget, az baktérium fertőzés - a kérdezőnél szó sincs semmi ilyenről, sem olyanról, amit összeírtál, ennélfogva a többi magyarázatod 0%-ban hasznos.
2016. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

A fertőzés az az, mikor az összervezet ellenálló képessége gyengébb mint az önálló életformák szaporodását vissza tudná fogni. Védekezni ellene két féle képpen lehetséges.

1. Ahol lehet irtani kell ezeket az életformákat

és, vagy,

2. A szervezet védekező mechanizmusát kell javítani.

Az 1.-t azt a szakosodott, túliskolázott gondolkodás tartja eredményesebbnek, a 2. eredményességét az evolúció igazolja!

2016. nov. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kár, hogy még mindig semmi köze a válasznak a kérdéshez.
2016. nov. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én próbáltam. Nem vagyok allergiás, de meg voltam fázva nyáron, negyven fokban, aludni se tudtam, és másnap korán kellett kelnem, orrcsepp nem volt otthon, az ügyeletes patikáig elmenni meg lusta voltam, úgyhogy ez a "zseniális" ötlet teljesen magamtól jött.

Annyi sót oldottam fel a vízben, amennyit csak lehetett, és kis szívószáldarabkával juttattam az orromba. Lefolyt a torkomig, úgy mart, hogy azt hittem, ott patkolok el, és a szemem is bekönnyezett. Aztán megismételtem a másik orrlukamon, mert félmunkát nem végzünk. Percekig agonizáltam, aztán elmúlt a fájdalom, az orrom belsejét pedig bekentem niveával, hátha segít.

Viszont kidugult az orrom kb. két napra, és utána is csak taknyos voltam, de mindig ki bírtam fújni, meg kaptam levegőt is.

2016. dec. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát, csak nem marja fossá az orrod
2016. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!