Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Már 2 hónapja hajnalban...

Már 2 hónapja hajnalban reggelente bedugult orral kelek fel és tüsszentgettek, sajnos napközben is tart ez az állapot. Nem vagyok megfázva. Allergiám van?

Figyelt kérdés
Egyre elviselhetetlenebb,állandóan folyik az orrom már a munkatársaimnak is feltünt.Eddig nem mentem orvoshoz,mert nem akartam gyógyszert szedni,de mostmár elmegyek.A gyógyszer elfogja múlasztani?Van valaki,akinek hasonló problémája volt?
2016. dec. 16. 11:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy porallergiád van, ugyanis a fűtési szezonban a lakás levegője szárazabb, ami kedvez ezeknek az allergéneknek. Rendszeresen szellőztess, és párologtass is, ill. ne teljesen zárt ablaknál aludj.
2016. dec. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Azért a ne teljesen zárt ablaknál aludj elég veszélyes, mert kinn hideg van, éjszaka alvás közben pedig lassul az anyagcseréd, így könnyebben megfázhatsz.

Nem feltétlenül kell rögtön gyógyszert szedni. Javaslom az orröblítést, melyhez bármelyik patikában be tudod szerezni a szükséges dolgokat, és tényleg hasznos. Fontos, hogy menj el orvoshoz vele, mert el tud küldeni allergén vizsgálatra, és akkor ott ki tud derülni, mi is a gond.

Ha porallergiád van, rengeteg tanácsom van. Pl 2-3 hetente moss ágyneműt, vizes ronggyal töröld le a polcokat hetente, mikor takarítasz, érdemes szájmaszkot húzni, stb.

2016. dec. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!