Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ajánlana valaki megbízható...

Ajánlana valaki megbízható ételallergia (glutén, lisztérzékenység stb. ) vizsgálatot Budapesten?

Figyelt kérdés
Leginkább olyan érdekelne, ami glutén/ lisztérzékenységre/ szenzivitásra koncentrál, de az is jó ha több "panelra" vizsgál. Max. kb. 15ezret tervezek rákölteni.

2017. jan. 16. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Laborban háziorvos kérésére ingyen is megcsinálják és az megbízható.
2017. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Senki nem csinál ingyen gasztroenterológiai vizsgálatot. Vagyis de, csak győzd kivárni. Nem annyira megfizethetetlen. Én Budai allergiaközpontban voltam, csak ajánlani tudom. Lehet van olcsóbb, de jobb aligha szerintem.
2017. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A Budai Allergia Kozpontban jok a vizsgalatok,de.....

Ha konzultacioval egyutt van, akkor mar nem minden dokit ajanlanek. Lanyomnak ott (is) csinaltak egy tobb osszetevos etelintolerancia vizsgalatot. Mivel nem jott ki semmi, kozolte a doktorno h ehet tovabb mindent. A tunetei persze nem hogy csokkentek, hanem egyre durvabbak lettek: veresre kapart ekcema, 2 hetente kozepfulgyulladas, napi 5 hig szeklet, allando vizes orrfolyas, gyakori krupp, ami volt, hogy korhazzal vegzodott. Ottani doki szerint viszont: " nyugi Anyuka, gyereknek semmi baja, mindent ehet"

Aztan tb alapon elkerultunk a Bethesdaba es ott foglalkozott velunk a doktorno. Eliminacios dieta soran derult ki a tejfeherje allergia. Azota is oda jarunk kontrollra es teljesen meg vagyunk elegedve. Gyerek amiota nem kap tejet, tunetei elmultak. Bar a dietahiba tud csunya dolgokat produkalni.

Ezt csak azert irtam le, mert szerintem ha csak ugy bemesz a Budai Allergia kozpontba h te ilye v olyan vizagalatot akarsz, akkor eloszor tuti h valamelyik doki meg akar vizsgalni, utana a vervetel, majd az eredmennyel ujabb konzultacio a kiertekelesre. Mi anno mindezert tobb, mint 50 ezer ft-ot fizettunk es nem a legtöbb paneles tesztet csinaltak nekunk.

Sok sikert

2017. jan. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben elmennék egy gasztroenterológus magánrendelésére. Ő be tud küldeni gluténérzékenység kimutatását célzó vérvételre és ha maszekban mész, biztos el is küld, ha ezt kéred. Gyorsabban meglesz mint tb alapon, de nem fizetsz vagyonokat felesleges (és pontatlan) allergia vizsgálatokra.


Utolsónak: gasztroenterológus mondta, hogy a tejérzékenység kimutatása vérből 50% pontosságú, vagyis kb. semmire se jó :(

2017. jan. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Ikonstar ***** válasza:

Ha 15 ezred van, akkor az egy maszek orvosnál egy alkalomra elég. A TB finanszírozásos út hosszabb ideig tart, de ingyen van. Menj a háziorvoshoz, és kérj beutalót a gasztroenterológiára.

Meg lehet gyorsítani a vizsgálatokat, ha maszek laborokban kérsz lisztérzékenység szűrést, ami a vérben lévő antitestek vizsgálatára vonatkozik. Én a transzglutamináz IgA, transzglutamináz IgG, EMA IgA és EMA IgG vizsgálatokat javaslom, ha bármelyik pozitív, akkor az már utalhat a cöliákiára, és akkor a szakorvos TB-re folytathatja egy biopsziával (szövetminta a vékonybélből). Ezek a maszek laborok kb. 10 ezerbe kerülnek és pár napon belül meg vannak.

Az intolerancia paneleket nem javaslom, csak otthagyod a pénzedet, én azokat nem is tartom valódi vizsgálatoknak. A biorezonanciás, vegatesztes, vollos és egyéb kóklereket is kerüld el nagy ívben.

2017. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a 15ezret azért írtam, mert a legtöbb oldalon kb 10ezer körül voltak az árak. Sajnos már sok helyen pórul jártam és csak lehúztak. Jártam állami dokinál is, de volt aki csak megalázott és súlyomból kiindulva annyit mondott, ha ételallergiám lenne, vékonyabb lennék.... 48 kg voltam a 165 cmhez 18 évesen. Ha valaki tud többért, de BIZTOSAN MEGBÍZHATÓT ajánlani, azt nagyon megköszönöm.
2017. jan. 17. 18:17
 7/11 Ikonstar ***** válasza:
A lisztérzékeny és az ételallergiás emberek nagy százaléka túlsúlyos. Nem minden orvos ért rendesen a szakmájához.Üzenetben megírom neked az egyik legjobb és legmegbízhatóbb pesti doki nevét, aki nem fog átverni.
2017. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
44%

Ikonstar: "A lisztérzékeny és az ételallergiás emberek nagy százaléka túlsúlyos."


Ez egész egyszerűen manapság már nem igaz. Nekem is ételintoleranciám van, meg még jó pár ismerősömnek van glutén, tejfehérje stb. Egyik sem túlsúlyos, nem sok köze van a súlyhoz "sajnos".

2017. jan. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Ikonstar ***** válasza:
77%

Amit írtam, az a valóság, a gluténérzékeny és az allergiás felnőttek nem feltétlen soványak, hanem jelentős százalékban túlsúlyosak. A gyermekeknél jellemző tünet a puffadt has és vékony végtagok megléte. Mivel sajnos még mindig vannak orvosok, akik nem képzik magukat kellőképpen és ránézésre elutasítják a cöliákia lehetőségét egy jó húsban lévő betegnél, ezért ezt a tényt gyakran elmondják előadásokon, konferenciákon.

Az is fontos, hogy megkülönböztessük az autoimmun gluténérzékenységet, az allergiákat és az intoleranciákat. Gluténra autoimmunt, allergiát és egy ismeretlen tartományt, az NCGS-t ismerjük, tejfehérjére pedig az allergiát.

2017. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Zsabenyka válasza:

Itt elmondhatod a gyanúdat, nem kell beutaló, hívd fel őket,elmondják, melyik vizsgálatot ajánlják, és mennyibe kerül. szombaton is vannak, a 11 út mellett, még nem egészen Szentendrén, szóval kell egy autó, vagy valaki, aki odavisz. Azt viszont tudnod kell, hogy sem a tejfehérje, sem a glutén érzékenység nem mutatható ki vérből 100% -osan. Az én glutén tesztem is negatív lett, már több, mint egy évtizede kínlódtam, gasztoenterológus azt mondta sok sok évvel ezelőtt, hogy ez IBS, ezzel együtt kell élni. Amikor két éve már elviselhetetlen bőrproblémáim is lettek, a negatív teszt ellenére elkezdtem glutén mentesen étkezni, és csodák csodája, megszűntek a panaszaim.

DUNA-LAB Medical

2000 Szentendre, Dózsa György út 9. (11-es út)


Hétfőn, szerdán és szombaton 7.00 órától 12.00 óráig.

Bejelentkezés: 06-20-984-6584 vagy 06-26-36-93-83

2017. jan. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!