Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ősszel és télen 3. -ik éve...

Ősszel és télen 3. -ik éve kialakul a kezemen egy pokolian fájdalmas allergia, bőrgyógyászok tehetetlenül próbálgatják sikertelenül kideríteni, hogy mi ez, van ennek gyógyulására valami alternatív lehetőség?

Figyelt kérdés

Hideg időben jellemző ez. Vörös, iszonyúan fájdalmas kivörösödés, kiütés és berepedezés jelenik meg a kézfejemen, és az alkarom egy részén. Millióféle kenőcsöt kipróbáltam, amit bőrgyógyász írt fel, már kettőnél is jártam az évek alatt. Javaslatukra már a kozmetikumokat is meg kell válogatnom, de igazság szerint nem is bírja a bőröm. Most patikai mosakodókrémmel mosok kezet, de még ez sem segít. Kaptam gyógyszert, antihisztamin tartalmút, eredmény semmi. Kínomban a kenőcsök mellé már vazelint kentem rá, de nem szívja be, és az égő érzés és fájdalom megmarad.

Arra gondoltam, hátha van erre valami népi gyógymód, vagy valami ötlet, mert ez borzalmas. És persze iszonyú ronda, cserzett rákvörös kiütéses a kezem, szégyenlem is, mert ápolatlan hatást kelt, pedig nem tehetek róla. Nagyon szenvedek tőle!

Tudtok segíteni?



2017. jan. 18. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Nàlam ugyanez van. Bőrgyógyàsz írt kenőcsök sem voltak jók.

Ami legelfogadhatóbb volt nekem a sudocream. vastagon éjszakàra, rà gumikesztyű. ettől nem égett legalàbb, de ez sem 100%os.

2017. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbálom! A sudocream -et hol kaphatom meg? Patikában? Egyszerűen már úgy érzem erre nincs is gyógymód. Már bármit magamra kennék, ha tudom, hogy jobb lenne, és nem fájna a bőröm.
2017. jan. 18. 23:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Dermatitisz. A paraffinos krémeket, kenőcsöket mindenképpen kerüld el (a gyógyszertári keverékek többsége is ilyen), mert felpuhítják ugyan a bőr legfelső rétegét, de rögtön le is zárják, eltömítik a pórusokat, amitől csak még rosszabb lesz. A vazelin is csak bevonatot képez a bőrön, nem hidratál, nem is arra való. A magas pantenol- és/vagy ureatartalmú krémek a barátaid. Mivel az antihisztamin sem használt nálad, érdemes lenne elmenned egy ételallergia-vizsgálatra, mert glutén- vagy laktózérzékenység is okozhatja a problémát, amit a hideg idő csak felerősít.


Nekem az utóbbi években egyszerű drogériás kézkrémek segítettek a legtöbbet, a mélyebb repedéseket és az időnként megjelenő csalánkiütés-féleségeket pedig Bepanthennel kenem, az egy elixír.

2017. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsot! Igen, elképzelhető, hogy van ételallergia is, bár ezirányú vizsgálatot nem csináltak a bőrgyógyászok, bár lehet, hogy az nem is a Ő kompetenciájuk. Így sajnos Ők is csak találgattak, de eredménytelen volt. Szóval akkor a parrafintartalmat el kell kerülnöm. Már én is csak elkeseredésemben kentem a vazelint is, mert legalább képezett valami réteget a repedezéseken, és bár fájt utána is, de nem annyira. Jajj, helyre lehet ebből jönni?
2017. jan. 19. 07:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Drogériàban pl. Rossmann vagy dm. Van patikàban is de ott dràgâbb szokott lenni. Írj majd jó volt-e!!
2017. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A sudocream-et megvettem, próbálom azóta folyamatosan, és észrevehetően javul!

Örülök, mert eddig nem is próbáltam soha. Köszönöm szépen!

2017. jan. 25. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!