Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergiás vagyok a poratkára...

Allergiás vagyok a poratkára és a porra elég könnyen kiszárad a bőröm. De némely kozmetikumtól kipattogok és viszketek. Mit ajánlotok? Kalcium tablettát szedem 200mg-osat ebből kettőt. Gyakran mosom az ágyneműt. Lehet az öblítőre is allergiás vagyok.

Figyelt kérdés
Nem gyenge az immunrendszerem, nagyon ritkán betegszem meg. Valamiért kényes a bőröm és nagyon érzékeny..

2017. jan. 28. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Próbálkozz natúrkozmetikumokkal. Nekem is nagyon száraz a bőröm, azoktól sokkal jobb mint a hagyományos tisztálkodó szerektől. Esetleg még próbáld ki a gyógyszertári mosakodókenőcsöt és a cremor aquosus nevű krémet(szintén patikás).


A porra meg a legjobb a gyakori portörlés.


Öblítő helyett meg az ecetet tudom javasolni.

2017. jan. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
A kálciumnak semmi köze az allergiához.
2017. jan. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kalciumot nyugodtan elhagyhatod, ez egy régi hazai babona volt, számtalan felvilágosító cikket írtak már, hogy kiűzzék a fejekből, de a közhiedelem makacs.

Szóval a kalcium annyit tesz allergia ellen, mint ha guggolva körülugrálsz hétszer egy villanyoszlopot éjfélkor, vagyis semmit, színtiszta babona.


Ha a kalciumnak más hasznát szeretnéd élvezni, nem árt D vitamint is szedni hozzá, ami segíti a felszívódását.


Egyébként bőrgyógyászoktól gyakran hallom, hogy nagyjából a napi szappanos mosakodás se jó a bőrnek, mert lemossa a védőréteget róla, legjobb a víz vagy még az se, vagy inkább valami natúrszappan, mint tusfürdő, kerülni a parfümös cuccokat (öblítő és illatanyag könnyen okoz allergiát). Nem egyszerű, mert alapból a természet jól kitalálta, hogyan védje meg a test önmagát, de ebbe a modern korban eléggé belenyúlunk.

2017. febr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!