Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez allergia lenne? (hosszú...

Ez allergia lenne? (hosszú kicsit)

Figyelt kérdés

Kb egy hónapja teljesen kiszáradt a kezem, annyira, hogy berepedezett, sebes lett, vérzett. A koliból hazautaztam, és nem múlt el, egy egy pár nap után elmentem a háziorvoshoz, aki krémet írt fel, meg Cetrizin-t, és mondta, hogy hipoallergén szappant használjak. Ennek hatására egy pár nap sokkal szebb lett a kezem (mondjuk nem is a régi). AZ aktuális helyzet, hogy 2 napja jöttem vissza a koliba, most megint elkezdődött a szárazság, meg a feltöredezés. Most csak az ujjak kezdeténél (kép). Eddig a csuklómig a kézháton végig száraz/sebes volt, meg piros. A belső oldalon semmi. Viszketés nincs, csak nagyon ritkán, inkább mikor már gyógyulnak ezek a vágásszerű sebek. Most még teljesen frissek, inkább fájnak, csípnek, de azt olyan szinten, hogy kézmosásnál kb. a víz is csípi, ha hideg, ha meleg. Ez allergia lenne? Nekem csak az furcsa, hogy csak a kezemen van, sehol máshol. Tehát nem hiszem, hogy a tusfürdőben, vagy hasonlóban lenne valami. A szappan már hipoallergén, az se lehet. Esetleg a mosogatószer, mert amíg otthon voltam a mosogatást "tudtam kerülni", de most a koliban már nem. Régebben (2-3 éve) előfordult már hasonló, akkor viszketett is, és anno az orvos akkor hidegallergiát mondott...Lehet, hogy az lenne? Bőrgyógyászhoz tervezek elmenni, csak kéne valami megnyugtatás, hogy nem rüh, vagy hasonló :/ Meg egy pár jó tanácsnak is örülnék (kezeléssel kapcsolatban, ami bárkinek bejött).


Kép: [link]



2017. febr. 4. 12:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem rüh és nem fertőzés. Valószínűleg a hideg (nyáron gondolom szebb) és a sok mosogatás,de a sok kézmosás is szerepet játszik benne. Mosogatáshoz próbálj meg olyan gumikesztyűt venni ami belül pamut. Ha kezet mosol utána mindig kend be valamilyen glycerines kézkrémmel. Sajnos mivel érzékeny a bőröd csak megelőzni tudod a bajt. Ha ezek újra és újra érik a bőrödet,akkor újra és újra ilyen lesz.
2017. febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. febr. 5. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!